19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Köprü ve Otoyollar 9 Günlük Ramazan Bayramı Tatili Boyunca Ücretsiz Olacak

Gezi – SeyahatKöprü ve Otoyollar 9 Günlük Ramazan Bayramı Tatili Boyunca Ücretsiz Olacak
Okuma Süresi: < 1 dakika

Ramazan Bayramı yaklaşırken, yollarda bir güzel bir haber yankılanıyor: Bayram tatili sonuna kadar sürecek olan 9 günlük tatil boyunca Türkiye’nin köprü ve otoyolları ücretsiz olacak! Bu özel dönem, hem sevdiklerinizle bir araya gelme hem de RentiCar‘ın sunduğu eşsiz fırsatlarla Türkiye’nin dört bir yanını keşfetme imkanı sunuyor.

Ücretsiz Olacak Köprü ve Otoyollar

Ulaştırma Bakanı Abdülkadir Uraloğlu tarafından yapılan açıklamaya göre, Karayolları Genel Müdürlüğü’ne ait köprü ve otoyollar, bayram tatili süresince ücret alınmadan hizmet verecek. Bakan Uraloğlu, 9 günlük tatil boyunca geçerli olacak bu uygulamanın, Yap-İşlet-Devret modeliyle işletilen yollar hariç tutularak yürütüleceğini belirtti. Bu kapsamda, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü de dahil olmak üzere, 5 Nisan Cuma gecesi saat 00.00 itibarıyla başlayıp, 14 Nisan Pazar gecesi saat 23.59’a kadar ücretsiz olacak.

Yap-İşlet-Devret Projesi İle Yapılan Yollar Ücretli

Bayram boyunca, Yap-İşlet-Devret modeliyle inşa edilen bazı yollar ve köprüler ücretli olmaya devam edecek. Bu yollar; Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu, Osmangazi Köprüsü, İstanbul-İzmir Otoyolu, 1915 Çanakkale Köprüsü ve bağlantı otoyolu, Ankara-Niğde Otoyolu, Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu, Aydın-Denizli Otoyolu ve Avrasya Tüneli içerir. Bayram tatilinde bu güzergahlardan geçecek olan sürücülerin, geçiş ücretlerini ödemeye hazır olmaları gerekecek.

RentiCar ile Bayram Seyahatlerinizde Özgürlüğün Tadını Çıkarın

Bu bayram, Türkiye’nin dört bir yanını keşfetmek için RentiCar ile yola çıkmaya ne dersiniz? Köprü ve otoyolların bayram boyunca ücretsiz oluşu, RentiCar’ın sunduğu esnek ve konforlu araç kiralama hizmetleriyle birleşince, seyahat etmenin güzelliklerini yeniden keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunuyor. İster uzun zamandır görmediğiniz ailenize sürpriz bir ziyaret planlayın, ister kendinizi Türkiye’nin eşsiz doğal güzellikleri ve zengin tarihi dokusuyla çevrili bir maceraya atın; RentiCar, her türlü ihtiyacınıza uygun, güvenilir ve konforlu bir yolculuk deneyimi vaat ediyor. Gideceğiniz her yerde yeni anılar biriktirirken, RentiCar’ın avantajları sayesinde, seyahatin her anını özgürlük ve huzur içinde yaşayın.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler