31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Ankara’yı Keşfetmek

Gezi – SeyahatAnkara’yı Keşfetmek
Okuma Süresi: 2 dakika


Başkent Ankara’yı Keşfetmek

Türkiye her zaman tarihî kimliği, etkileyici mimarisi ve göz alıcı doğasıyla turistik açıdan ön planda olmuştur. Bu ülkenin bir ucundan diğer ucu bünyesinde öyle güzellikler bulundurur ki bu ülkeyi hakkıyla keşfettikten sonra birilerine bahsetmemek neredeyse imkânsız hâle gelir. Bu yazımızda, her sokağının farklı bir güzelliğe çıktığı Türkiye’nin başkenti olan Ankara’dan bahsedeceğiz.

Ankara’nın simgesi: Anıtkabir


Türkiye’nin başkenti ve Anadolu’nun kalbi olan Ankara denince akla gelen ilk yapı şüphesiz Anıtkabir’dir. Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının bulunduğu Anıtkabir; birçok ziyaretçinin Ankara’ya gelme sebebidir. Buraya kaç kez gelmiş olursanız olun Aslanlı Yol’a girdiğiniz anda farklı bir hava bürüyor sanki etrafı. Aslanlı Yol bitişinde bulunan Anıtkabir’i gerçek gözle görene kadar belki de mimarisinin güzelliğini ve yapının ihtişamını fark edemiyorsunuz. Ankara’ya gelecekseniz ilk durağınız mutlaka Anıtkabir olmalı.

Tarihe Tanıklık


Müzeler, kaleler ve daha fazlası. Ankara tarih severler için gerçekten güzel bir durak. Hitler tarafından yapıldığı bilinen Ankara Kalesi, Türkiye’nin en önemli müzelerinden olan Anadolu Medeniyetler Müzesi, Atatürk Müze Köşkü, Türkiye İş Bankası Müzesi ve daha fazlası. Hepsini gezip görmek sizde tarihe tanıklık ettiğiniz hissini uyandıracaktır mutlaka.

Biraz Doğa Yürüyüşü


Ankara her ne kadar denizi olmasa da yeşil alanlarıyla gerçekten doğaya doyuran bir yer. Tunalı-Kuğulu Park bunun güzel bir örneği. Güzel bir yürüyüş esnasında kuğuları, kazları ve ördekleri görmek yürüyüşünüze huzur katacak. Bisiklet sürmeyi sevenler için ise Eymir Gölü bisiklet için uygun ve doğal güzelliği ile büyüleneceğiniz bir destinasyon.

Ankara’ya Özgü


Ankara’ya gelmişken buraya özgü yemekleri tatmadan gitmek olmaz. Ankara Tavası için Meşhur Tavacı Recep Usta, Aspava için Meşhur Özçelik Aspava, Ankara Kebabı için Hacı Arif Bey, Tamtak Tiridi için Tadım Lokantası kişisel önerilerimizdendir. RentiCar ile bu seyahate çıkmak ve Ankara’yı hakkıyla keşfetmek çok kolay! Siz de hemen RentiCar’ın web sitesinden bütçenize en uygun ve en konforlu aracı kiralayın, Ankara’nın güzelliklerini keşfe çıkın.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler