23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Araba Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Otomotiv DünyasıAraba Cam Temizliği Nasıl Yapılır?
Okuma Süresi: < 1 dakika


Yola çıkacaksınız ve arabanızın camlarının vahim durumda olduğunu fark ediyorsunuz. Boş ver deyip geçmeyin! Araba camınızın durumu sizin sürüşünüzü pozitif ya da negatif yönde etkileyecektir. Peki araba cam temizliği nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli birlikte bir bakalım:

Aracınızın temiz oluşu aracı kullanmayı da keyifli hâle getirir. Araç temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar vardır. Bunlar arasında ilk sırada gelen camların temizliğidir. Ayrıca arabanın yıkandığı saat, cam temizleme spreyi, yumuşak sünger, kuru bez ya da gazete kağıdı tüm bunlar cam temizliği için en önemli unsurlardır. Araba camınızı silmeden önce camda bir hasar olup olmadığından emin olmanız gerekmektedir. Bezin kullanımı da son derece önemlidir. Camlar, iç aksam, kaporta aksamı ve jant için farklı bezleri kullanmak gerekir, yumuşak ve tüy bırakmayanlar en doğru tercih olacaktır. Camda kireç bırakmaması için temizlik suyunun da mümkünse çeşme suyu olmamasına dikkat edilmelidir.

Şimdi tüm bu saydıklarımız hazır ise yapılması gereken ilk işlem camı kirden arındırmaktır. Bu işlemi yapmak için yumuşak süngeri ıslatıp camların kirleri temizlenmelidir. Eğer süngerinizi ıslatmadan camın kirini temizlemeye çalışırsanız camlarınızı çizmiş olursunuz. Bu sebeple sünger her silmenin ardından tekrar ıslatılmalıdır. Bu işlemin ardından camın kuruması gerekir ve camlar için özel olarak üretilen kimyasal sprey camın her yerine gelecek şekilde sıkılır. Ve mümkün olursa gazete kullanmak beze nazaran daha mantıklı bir seçimdir. Çünkü gazete kullanımı camların lekesiz ve daha temiz olmasını sağlar. Sonunda camınız tertemiz ve parlak! Ayrıca eğer arabanızı seviyorsanız kaliteli ürünler kullanmayı tercih edin.

Bakımlı, güvenli ve konforlu bir yolculuk için RentiCar.com’a gelin, dilediğiniz aracı seçin ve yolculuğunuzun tadını çıkarın. 

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler