20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Skoda Yeni Yarışçısını Tanıttı 

Otomotiv DünyasıSkoda Yeni Yarışçısını Tanıttı 
Okuma Süresi: < 1 dakika


Skoda, Dünya Ralli Şampiyonası ve Avrupa Ralli Şampiyonası’nda yer alacak yepyeni Fabia RS Rally2 otomobilini tanıttı. Modernize edilmiş SKODA FABIA Rally2; çakıl, asfalt, kar ve buz üzerinde binlerce test kilometresini tam puanla tamamladı.  

SKODA’nın sportif yol otomobillerine gönderme de yapan FABIA RS Rally2, tarihi bir model olan 130 RS’den de ilham alıyor. Yeni araç, Monte Carlo Rallisi de dahil olmak üzere toplamda 1700’ün üzerinde galibiyet ve 6 dünya şampiyonluğu alan FABIA Rally2 Evo’nun izinden gidiyor.  

SKODA Motorsport’un FABIA RS Rally2’de tercih ettiği Mamba Yeşili rengi de markanın sportif modelleriyle olan bağlantısına işaret ediyor. 

Yeni Yarışçı İlham Veriyor

Marka, bugüne kadar tüm dünyada qR5 sınıflarında gücünü kanıtlamış son derece başarılı Fabia Rally2 ve Evo modellerinin yerini alacak Fabia RS’yi geliştirmek için iki yıl harcadı. Skoda’nın en son ralli otomobili, dördüncü nesil yeni Fabia’yı temel alıyor.  Fabia RS, Skoda’nın 289 beygir gücü üretebilen ve otomobilin dört tekerlekten çekiş sistemine dağıtan, yola giden RS modellerini temel alan, tamamen yeni, 1,6 litrelik turboşarjlı bir motordan güç alıyor. 

Diğer versiyonlarına göre dingil mesafesi uzatılan yeni Fabia, yapılan denge güncellemeleriyle de takımlara avantaj sağlamayı vaat ediyor. Ayrıca fren soğutma sistemi, aerodinamik paketi ve süspansiyon sisteminde de değişiklikler yapıldığını atlamayalım.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler