31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Aracınızla Uzun Yola Çıkarken Yanınızda Bulunması Gerekenler

Otomotiv DünyasıAracınızla Uzun Yola Çıkarken Yanınızda Bulunması Gerekenler
Okuma Süresi: 3 dakika

Uzun bir yolculukta konforunuzu ve güvenliğinizi artıracak her şey bu listede!

Uzun yolculukların tadı her zaman bir başka. Sevdiklerinle keyifli bir sohbet, güzel bir müzik eşliğinde, manzaranın ve yol üstü lezzetlerinin tadını çıkararak yapılacak bir yolculuk, başlı başına özel bir deneyim olabiliyor. Bu özel deneyimi çok daha konforlu ve güvenli hale getirmekse birkaç küçük ama önemli detaya dikkat etmekten geçiyor.

Uzun bir yolaçıkmadan önce hem konforunuzu hem de güvenliğinizi artıracak tedbirler alarak, yolculuğu yalnızca güzel anılarla noktalamanızı sağlayabilir. Bu yazımızda, uzun yol öncesi ne gibi hazırlıklar yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Bu ekipmanlar olmadan asla uzun yola çıkmayın!

Yangın tüpü

Bu güvenlik tedbirleri her araçta standart olarak bulunması gereken şeyler olsa da bazen dalgınlık, bazense ihmal yüzünden atlanabiliyor. Her biri hayati öneme sahip tüm bu gereçlerin araçta yer aldığından emin olmadan, uzun ya da kısa, yolculuğa çıkmamak gerekiyor.

İlk yardım çantası: Basit yaralanma ya da araç içinde oluşabilecek durumlara karşı mutlaka ilk yardım çantasını yanınızda bulundurulması gerekiyor.

Yangın söndürme tüpü: Hem kendi güvenliğiniz hem de trafikte karşılaşabileceğiniz kazalara karşı en önemli tedbirlerden biri de yangın söndürme tüpü.

Üçgen reflektör: Bilhassa geceleri aracınızı yol kenarına çekmek durumunda kalırsanız, trafikte sizinle aynı yönde seyreden  diğer araçların sizi fark etmesi ve kazadan kaçınabilmesi için kullanılan üçgen reflektör, mutlaka aracınızda bulundurulması gereken gereçlerden biri.

Stepne: Yedek lastik anlamına gelen stepne, her araçta mutlaka bulunması gereken bir önlem. Stepnelerinin aynı zamanda bakımlarını da ihmal etmemek, yola çıkmadan önce kondisyonlarını kontrol etmek, keyifli ve güvenli bir yolculuk için oldukça önemli.

Yedek malzeme çantası: Yolda kalınması durumunda ya da elverişsiz hava koşullarına karşı çekme halatı ve zincirin bulunduğu bir çanta yalnızca aracınızı değil, hayatınızı da kurtaracak kadar önemli bir tedbirdir.

Konforunuzu artırmayı unutmayın

Minder


Termos ve atıştırmalıklar: Yol hazırlığının en keyifli tarafı yiyecek ve içecek bir şeyler hazırlamak. Her an arzu ettiğiniz lezzete ulaşamayacağınız uzun yolculuklarda, gece uykunuzu dağıtmak istediğinizde, aracınızda mideniz kazındığında ya da bir olumsuzluk nedeniyle yolda kaldığınızda sıcak bir kahve ya da atıştırabileceğiniz bir şeyler bulundurmak her zaman iyidir.

İzleyecek bir şeyler: Netflix, YouTube gibi birçok platform, içerikleri cihaza indirerek hücresel veri kullanmadan izlemenize olanak sağlıyor. Yola çıkmadan önce sevdiğiniz içerikleri telefonunuza indirip hem yolun, hem de medyanın keyfini çıkarabilirsiniz

Boyun yastığı: Konfor önemli! Uzun yolda uyurken boynunuzun tutulmasını önleyen yastıklardan bulundurmanızda fayda var.

Bel minderi: Bel ve sırt ağrıları yaşamadan, keyifle yolculuk yapmak için yanınıza mutlaka birer bel minderi / yastığı almalısınız.

Telefon tutacağı: Navigasyon, müzik vb. İhtiyaçlar için telefonunuzu kullanmanız gerektiğinde dikkatinizi dağıtmadan ve gözünüzü yoldan ayırmak zorunda kalmadan işinizi halletmenizi sağlayan, hayat kurtaran bir gereç.

Bardak tutacağı: İçeceklerinizi güvenli bir şekilde yerleştirmenizi sağlayan,ani bir frende her tarafa dökülüp yolculuğu eziyete çevirmesinin önüne geçen bardak tutacaklarından mutlaka aracınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Powerbank: Şarjınız yoldan önce bitmesin, powerbank ile yol boyu online ve iletişimde kalın.

Müzik listesi: Yol müziksiz olmaz. Keyifli bir yolda dinlediğiniz şarkılar, o yolculukla özdeşleşir, hayatınız boyunca her duyduğunuzda sizi o anlara tekrar götürür. Enerji veren, mood’unuzu yükselten, keyifli şarkılardan kendinize bir yol playlist’i hazırlamayı unutmayın

Telefon Tutacağı

Son olarak

Kurallar, önlemler, sıkıcı bulsak da hayatımızı yaşanır kılmak için önemlidir. Birkaç dakikalık basit bir tedbiri ihmal edip, bir ömür üzülmemek için, özellikle uzun bir yolculuğa çıkmadan önce mutlaka, tüm önemleri aldığınızdan emin olun.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler