24.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Dünya’nın En Güzel Sürüş Rotaları

Gezi – SeyahatDünya'nın En Güzel Sürüş Rotaları
Okuma Süresi: < 1 dakika

Manzarası En Güzel Sürüş Rotaları

Eğlenceli bir araba yolculuğuna çıkmak gibisi yoktur. İster bir öğleden sonra yarım gün ister birkaç hafta olsun, arabaya atlayıp yollara düşmenin tadı başkadır. Yaşanacak çok sayıda yol macerası var. Araç sürerken yolun keyfine varabileceğiniz çarpıcı manzaralar için nereye gideceğinizi merak ediyorsanız bu yazı size göre.

İşte dünyanın en güzel sürüş rotalarından birkaçı:  

Overseas Highway, Florida, ABD

Florida Keys, turkuaz mavisi suların üzerinden geçer. Bu destansı yol, Florida’yı daha iyi tanımak için çok uygundur. Adalar arası sürüş keyfi yaşatan yolda, suyun üzerinde kurulan kocaman bir otoyola şahit olunur. 42 farklı köprünün birleşiminden oluşan yolda mutlaka 11 kilometrelik bir mesafeyi tamamlamanız gerekir. Adrenalin severler için eşsiz bir rota olduğunu söyleyebiliriz.

Furka Geçidi, İsviçre

İsviçre Alpleri’nin en güzel noktalarından geçen Furka Geçidi, şüphesiz dünyanın en güzel manzaralarından birine sahiptir. Bu masalsı yolculuk, Avrupa’nın en yüksek yollarından biridir ve büyüleyici dağ çayırlarından, buzul göllerinden ve karlı tarlalardan geçer.

Rota 1, İzlanda

Ring Road olarak bilinen, İzlanda’yı çevreleyen, ülkenin en önemli şehirlerini birbirine bağlayan, dünyanın en güzel adalarından birini gezmenin en iyi yoludur. 800 millik otoyol her dönüşte nefes kesici İzlanda manzaraları sunuyor. Buzlu denizleri ve pürüzlü zirveleriyle unutulmaz manzaralar yol boyunca sizi takip ediyor. Rota 1, İzlanda’yı doğudan batıya bağlayan tek yol olduğundan ülkeyi geçerken önlemlerinizi almanızı öneririz. Eğer araç kiralamaya karar verirseniz gittiğiniz dönemdeki yol durumunu kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Strada Statale 163, Amalfi Sahili, İtalya

Amalfi Sahili’nin dünyanın en güzel yerlerinden biri olduğunu herkes bilir, bu sayede dünyanın en güzel manzaralarından birine sahip olması şaşırtıcı değildir. Dünyanın en muhteşem manzaralarından bazılarını izlemek için Sorrento’dan, Salerno’ya kadar rüya gibi gök mavisi sahil şeridini takip edin.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler