23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

En İkonik Araba Modelleri

Otomotiv DünyasıEn İkonik Araba Modelleri
Okuma Süresi: 2 dakika

Klasik arabalar bugün birer hobi ve koleksiyon aracı olsalar da bir zamanlar yollarda, caddelerde tüm zarafetleriyle arz-ı endam eden, üretildikleri dönemin ruhunu yaşatan, ulaşım tarihinin önemli basamaklarını teşkil eden, bir araçtan çok daha fazlası olarak adlandırabileceğimiz güzellikler. Meraklısı için bir tutku olan klasik arabalar, her dönem değişen teknolojiler, akımlar, tarzlar ve tasarımlarla, birbirlerinden oldukça farklı görünümlere sahip birer ikon aynı zamanda.

Bu tutkunun izinden giden ve klasik araçların güzelliğine her zaman hayran olanlar için birbirinden farklı onlarca model arasından en çok arzulanan, akıllarda yer eden en şık, en zarif, en çarpıcı klasik arabaları sizler için sıraladık.

Volkswagen Beetle

Bir tarzın, bir tutkunun, bir yaşam biçiminin temsilcisi olan ve bir döneme damga vurmuş tasarım Beetle, ikonik tasarım dendiğinde akla ilk gelen araçlardan. 1938 yılından 2000’lere kadar üretilen ve hâlâ tutkunlarının komüniteler kurup etkinlikler düzenlediği bu ikonik araç, listenin en sevimli üyesi aynı zamanda.

Ferrari 250 GTO

Açık artırma yoluyla satılan en pahalı otomobil olma ünvanına sahip olan 250 GTO, Ferrari’nin her biri servet değerindeki araçları arasında, belki de en unutulmaz ve en çarpıcı olanı.

Corvette Stingray

1968 yılında yollarda boy göstermeye başladığı andan itibaren göz alıcı tarzıyla akıllarda yer eden, ikonik far tasarımıyla bugün bile çok fazla ilgi gören Corvette Stingray, ilham veren ve çığır açan tasarımıyla ikonik araç dendiğinde akıllara ilk gelen güzellikler arasında yer alıyor.

Jaguar E-TYPE

1961 yılında yollarla buluştuğu günden itibaren birçok klasik araç tutkununun gözdesi olan Jaguar E-TYPE, 15 yıl boyunca adından söz ettirdikten sonra son kez 1975 yılında üretildi. Güçlü, agresif tasarımı ve tarzıyla bugün bile birçok araca ilham veren E-TYPE, listemizin en seçkin üyelerinden biri.

Porsche 911

İlk olarak 1964 yılında üretilen, o günden bugüne dek sayısız kereler değiştirdiği tarzına rağmen otomobil tarihinin en ikonik tasarımları arasında kendine yer bulmayı başardı. Bugün hâlâ yollarda karşılaşabileceğiniz bir model olan 911, yepyeni görünümüne rağmen klasikleşen tarzından izler barındırmaya devam ediyor.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler