20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

En Hızlı Arabalar

Otomotiv DünyasıEn Hızlı Arabalar
Okuma Süresi: 2 dakika

Otomobil tutkunlarının büyük bir çoğunluğu için hız, bu tutkunun en önemli faktörü. Günümüz şehir yaşantısında, dar sokaklar, sıkışık trafik ve tabii ki kurallardan ötürü neredeyse imkânsız olsa da uçarcasına bir süratle seyahat etme fikri, birçok otomobil tutkununun rüyalarını süslüyor. Bu rüyaların başrolündeyse “süper arabalar” olarak adlandırılabilecek olan, her biri bir servet değerindeki, çok az sayıda insanın sahip olabildiği dünyanın en hızlı arabaları geliyor.

Bu yazımızda, paranın -en azından teorik olarak- satın alabileceği, günümüzün o “rüyaları süsleyen”, en hızlı otomobillerini sizler için sıraladık.

 1. Tesla Roadster – 400 Kmph
  Elektrikli, dört koltuklu ve çok hızlı! Tesla Roadster, test sürüşlerinde ulaştığı saatte 400 kilometre hızla, listenin 10. sırasında yer alıyor.
 2. McLaren Speedtail – 402,3 Kmph
  McLaren Ultimate Serisinin 4. üyesi Speedtail, sınırlı bir üretimle geçtiğimiz şubat ayında piyasaya sürüldü. Saatte 402,3 kilometre hıza ulaşabilen Speedtail, elektrikli otomobiller arasında en dikkat çekenlerden biri.
 3. Rimac Concept Two – 415 Kmph
  Rimac adını çok sık duymadığımız bir marka. Ancak toplamda 150 araçlık filosuyla, birçok multi-milyonerin sırada beklediği Concept Two’nun yaratıcısı. Dünyanın en hızlı 10 aracından biri olan Concept Two, kolayca erişilemese de rüyalarda kendine bolca yer buluyor.
 4. Bugatti La Voiture Noire – 420 Kmph
  Süper Araç dendiğinde akla gelen ilk markalardan Bugatti’nin bu efsane modeli, saatte 420 kilometre hızla markanın hakkını veren, şimdiye kadar satılan en pahalı Bugatti olma özelliği taşıyor.
 5. Koenigsegg Agera RS – 457 Kmph
  90’lar çocuklarının araba yarışı oyunlarından hatırladığı bir marka olan Koenigsegg’in Agera RS modeli, aerodinamik harikası bir araç olarak 457 Kmph gibi erişilmesi güç bir sürate sahip.
 6. SSC Tuatara – 482 Kmph
  SSC Tuatara, meraklılarının hayranlıkla izlediği, sokaklardaysa neredeyse hiç göremediğimiz bir canavar. 0’dan 100 kilometreye 2,5 saniye gibi bir sürede çıkan araç, saatte 482 kilometre hızıyla, listenin tam ortasında yer alıyor.
 7. Hennessey Venom F5 – 484 Kmph
  Hennessey markasının tamamen yeni ve tescilli ilk otomobili Venom F5; 1.817 beygir gücü, göz alıcı tasarımı ve 484 Kmph hızıyla, listemizin 4. sırasında yer alıyor.
 8. Bugatti Chiron Süper Spor 300+ – 490,48 Kmph
  Bugatti’nin en iddialı, en çarpıcı ve en hızlısı Chiron SuperSport 300+, 490,48 Kmph hıza sahip bir “canavar”. Şıklığı kadar gücüyle de dikkat çeken araç, 0’dan 100 kilometreye 2,4 saniyede çıkıyor.
 9. Koenigsegg Jesko Absolut – 531 Kmph
  En hızlıdan bir öncemiz, yine bir Koenigsegg. Jesko Absolut, markanın en hızlısı olarak dikkat çekiyor. 500 Kmph barajını aşan iki araçtan biri olan Jesko absolut, 531 Kmph hızıyla listenin ikinci sırasında yer alıyor. Kendinizi ‘dünyanın en hızlı arabası nedir’ diye düşünürken bulursanız kemerlerinizi bağlayın! Koenigsegg, Jesko Absolut ile yeni bir dünya rekoru kırmak istiyor ve tam da bunu yapmak için yolda gibi görünüyor.
 10. Devel Sixteen
  Daha önce duymadığınız üç şey, tek listede: 5.007 beygir gücü, saatte 560 kilometre hız ve Devel ismi. Sokaklarda rastlayamadığımız ancak listelerin en başında yer alan Devel Sixteen, gerçek üstü bir sürate ve güce sahip.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler