18.3 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Feriköy Antika Pazarı

KeşfetFeriköy Antika Pazarı
Okuma Süresi: 2 dakika


Türkiye’nin En Büyük Antika Pazarı: Feriköy Antika Pazarı


Hafta sonunu en iyi değerlendirmenin yollarından biridir pazar gezmek. Bugün sizlere tezgâhlara yaklaştıkça ve üzerindeki ürünleri inceledikçe size her seferinde “Aa! Gerçekten bu da mı var?” dedirtecek bir pazardan bahsedeceğiz. İçerisinde dolaşmaya başladığınızda satıcıların yükselen sesleri ve kendilerine has rekabetleri arasında zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Her kesimden insan görebileceğiniz ve hatta tezgâhlardaki ürünleri gördükçe sizi şaşkına çevirecek türden bir pazardan bahsediyoruz.  Türkiye’nin en büyük antika pazarı olan Feriköy Antika Pazarı. Diğer bir ismiyle Bomonti Antika Pazarı. Her tezgâhın kendine özel bir büyüsü var adeta. Özellikle nostalji sevenler için burayı gezmenin başlı başına keyif olacağı bu pazarla ilgili bilmeniz gerekenleri yazımızda derledik. “Feriköy Antika Pazarı nerede? Feriköy Antika Pazarı’na nasıl gidilir? Feriköy Antika Pazarı’nda neler bulunur?” gibi sorular ve daha fazlası için okumaya devam edebilirsiniz.

Feriköy Antika Pazarı Nerede?


Antika severlerin göz bebeği olan Feriköy Antika Pazarı, isminden de anlaşılacağı üzere İstanbul Avrupa yakasının neredeyse merkezi konumunda olan Şişli’nin Feriköy semtinde bulunuyor. Şişli Belediyesi’ne bağlı olarak Feriköy’de bir otoparkın içinde kurulan bu pazar Türkiye’nin en büyük antika pazarı olma özelliği ile biliniyor. 400’den fazla tezgâhı ile 2009’dan bu yana yalnızca pazar günleri saat 09:00 ile 18:00 arasında hizmet veriyor.

Feriköy Antika Pazarı’nda Neler Var?


Antika; az bulunan, değerli, eski eşya demek. Aslına bakarsanız bu pazarda da tam olarak bunlar bulunmakta. Burada kendi ülkemizden çıkma 2. el eşyalar dışında yurt dışından gelmiş antikalara bile rastlayabilirsiniz. Kitaplardan plaklara, kıyafetlerden porselenlere, belki de zamanında büyüklerimizin kullandığı vintage çantalardan gözlüklere… Sizi adeta zamanda yolculuğa sürükleyecek aklınıza gelebilecek her şeyi bulmak mümkün bu pazarda.

Sabahtan gezmeye başladığınızda saatin nasıl geçtiğini fark etmeyeceksiniz. Tezgâhlar arasında kaybolmuşken de burnunuza bir anda gözleme kokuları gelebilir. Bu pazarda yorulduğunuz anda dinlenebileceğiniz, yemek yiyebileceğiniz bir tezgâh da mevcut. Mis kokulu ve çok lezzetli gözlemeleri yiyip dinlendikten sonra zaman yolculuğuna devam edebilirsiniz.

Feriköy Antika Pazarına Nasıl Gidilir?


Feriköy Antika Pazarı ulaşım açısından epey kolay ve seçenekleri bol olan bir yerde bulunuyor. Hacıosman-Yenikapı metrosunu kullanarak bu pazara ulaşabilirsiniz. Osmanbey durağında inip Dolapdere çıkışından çıktıktan sonra pazar yaklaşık 10 dakika yürüme mesafesinde kalıyor. Şayet aracınızla gidecekseniz bölgedeki otoparkları kullanabilirsiniz.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler