28.5 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

2022 Seyahat Trendleri

Keşfet2022 Seyahat Trendleri
Okuma Süresi: 2 dakika


Ertelenen tatillerin, iptal edilen uçuşların etkisinden çıkmaya başladıysak 2022 için seyahat yılı denilebilir. Her ne kadar küçük hafta sonu kaçamaklarını sevsek de hepimizin hayalini kurduğu uzun soluklu ve eğlenceli anlar geri dönüyor.

Romantik balayı zamanlarından kültür gezilerine ve macera dolu sıra dışı keşiflere kadar sadece seyahatin tadını çıkarmanın değil, onu gerçekten kutlamanın zamanı geldi.

Nereden başlamalı, nasıl bir tatil planı yapmalı? Yerel gibi tatil yapmaktan, tanıdık olmayan maceralara atılmaya kadar 2022’ye yön verecek seyahat trendlerini keşfedin.

1- Çantanı Al Git Tatiller


Son iki yılda, tatil rezervasyonlarımızı nasıl veya ne zaman yapacağımız konusunda köklü değişiklikler yaşandı. Seyahat kısıtlamalarıyla ilgili belirsizlik ve planların devam edip etmeyeceği, erken rezervasyon tercihlerini son dakikada hızla rezervasyona dönüştürdü.  Bir zamanlar sadece hippi ruhlarının seçimi olan spontane seyahatler 2022’ye hızlı bir giriş yaptı.

Bir araştırmaya göre dünya genelinde insanlar artık rezervasyon ile seyahat arasındaki ortalama süre üç günden daha az olan, son dakika seyahatlerine çıkıyor. Dahası, tüm rezervasyonların yüzde 20’si 24 saat içinde yapılıyor. Durum böyle olunca otellerden, tur şirketlerine, havayolu firmalarından, restoranlara kadar turizm sektörünün tüm partnerlerinde son dakikacılar için farklı fırsatlar yer alıyor.

2- Romantik Keşifler


Sevgili randevularının romantik bir akşam yemeği yemek yerine, parkta Viktorya Dönemi yürüyüşleri yapılması formatına dönüşmesinden pandeminin flört hayatına da ciddi bir darbe vurduğunu söyleyebiliriz.

Hâl böyle olunca, bir tatil kaçamağı düşüncesine ek olarak, gezginlerin yüzde 20’sinin tatil beklentisinin yeni insanlarla tanışmak olması 2022’nin seyahat severler için dünya çapında eğlence yılı olacağını gösteriyor. Özellikle yurt dışı gezi planları yaparken gideceğiniz ülkelerin en bilinen uygulamalarına önceden göz atmanızı ve trendi yakalamanızı şiddetle öneririz!

Kendinizi sıfırlayıp döneceğiniz planlara hazır olun!

3- Canım Kendimciler


Spotify’dan yükselen şaman müziği eşliğinde Hindistan’da meditasyon ya da Londra’nın en özel spa merkezlerinden birinde cilt bakımı.  2022’de seyahat, son derece popüler bir kişisel bakım şekli olacak ve gezginler duyularını harekete geçirecek yolculuklara çıkacak.  Zindeliği arttırmayı hedefleyen sağlıklı tatiller önümüzdeki on yılın favorisi olacak. Bazıları için bu bir yoga inzivası, bağışıklık güçlendirici mini bir mola, bazıları içinse bir spor tatili anlamına gelebilir.

Nasıl dinlenmeyi seçerseniz seçin, bizi de bir yerde yolculuğunuza dahil etmenizi umuyoruz. En önemli anlarınızı seyahatle kutlarken RentiCar yanınızda olacak.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler