28.5 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Ferrari İlk Elektrikli Modelinin Heyecanını Yaşıyor 

Otomotiv DünyasıFerrari İlk Elektrikli Modelinin Heyecanını Yaşıyor 
Okuma Süresi: < 1 dakika


İtalyan lüks otomobil üreticisi Ferrari, ilk elektrikli modelini 2025 yılında otomobil severlere sunacağının haberini yayımladı. Otomobil üreticisinin başkanı John Elkann, hissedarlara verdiği demeçte, bu otomobili 2025’te tanıtacağını söyledi.

Şirketler elektrikli otomobillerini piyasaya sürme konusunda birbirleriyle yarışırken Ferrari de piyasayı yakından takip ediyor. Lüks otomobil şirketi, elektrikli modellere geçisini aceleye getirmek istemese de piyasaya girmek için çalışmalarına devam ediyor. Birçok markanın elektrikli otomobillere iyice yöneldiği dönemde gözler Ferrari’de.

Ferrari, 2019 yılında bir açıklama yapmıştı ve bu açıklamada 2022’de araçlarının %60’ının hibrit olmasını istediğini de belirtmişti. SF90 Stradale, 2019 yılında bu model tutkunlarına sundukları hibrit desteğiyle Ferrari’nin en güçlü otomobili olmuştu. Hacmi 4.0 litre olan V8 ile üç elektrik motorunu eşleyen Ferrari, toplamda 1.024 bg (753 kW) güç elde etmişti. Safi elektrik menzili 21 km civarında olan SF90 Stradale’nin 0-100 km/h ivmelenmesi ise sadece 2,6 saniye sürüyordu. Ve artık Ferrari, Aston Martin, Pagani gibi lüks ve düşük üretim hacmine sahip markalar da kendilerini EV dünyasına bırakacak. Buna ek olarak Ferrari’nin üreteceği ilk EV hakkında bildiklerimiz oldukça sınırlı. Lakin yayılan bilgilere göre yetkililer şirket içinde şimdiden bu elektrikli araç için gerekli planlamaları yapmaya başlamışlar. Bilinen en net şey ise bu markalardan en az bir elektrikli aracın otomobil severlere sunulacağı. Ferrari her zaman olduğu gibi yine büyük ses getirecek.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler