18.3 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

İlham Veren Kitaplar

Hobi – Lifestyleİlham Veren Kitaplar
Okuma Süresi: < 1 dakika

İster sayfaları çevirin ister bir tablete dokunun ister ses dinleyin, iyi bir kitap kesinlikle mükemmel bir rahatlama yöntemidir. Kimi zaman yol gösteren kimi zaman ise ilham veren bir kaynak oluverir. Ve bazen hayatınızda olumlu bir değişiklik yaratmak için bu kitapların sayfalarını aralayıp kendinizi onlara bırakmak en iyi tercih olabilir.

Günlük Yaşamda Benliğin Sunumu, Erving Goffman

Erving Goffman, 20. yüzyılın önemli sosyologlarındandır ayrıca sosyal-psikoloji üzerine yaptığı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. ‘Gündelik Yaşamda Benliğin Sunumu’ eserinde tiyatro aracılığıyla sosyal etkileşimin önemine eğilmiştir. İnsan denen varlığı iki yönüyle ya iyi ya kötü olmak üzere ele almıştır. Kitabını tarafsız bir dil kullanarak kaleme almıştır. Bu kitabında, insanlar arasındaki etkileşimleri hiçbir yargıda bulunmadan yansıtmayı ve irdelemeyi amaçlamıştır.

Checklist Manifesto, Atul Gawande

İyi tasarlanmış ve düzgün bir şekilde uygulanmış kontrol listelerinin her türlü alanda hataları azaltmada ne kadar güçlü olabileceğini gösteren çok açıklayıcı bir kitap. Gawande’nin Checklist Manifesto kitabı, yaşamımızdaki karmaşıklığın doğasını irdeleyen, merak ettiren ve eyleme geçirten bir eser.

Sevme Sanatı, Erich Fromm

Erich Fromm, en popüler başarısını aşkla ilgili yazdığı kitapla buldu. “Sevme Sanatı”nda; sevginin, genellikle filmlerde görülen, “aşıkların” romantik nosyonu olarak yanlış anlaşıldığını öne sürer. Fromm, aşk bir sanattır der. Diğer tüm sanatlar gibi yapmayı öğrenmemiz gereken bir şeydir: tıpkı çizim yapmayı veya piyano çalmayı öğrenmemiz ve uygulamamız gerektiği gibi aşkı öğrenmeli ve uygulamalıyız. Kitabında, sevgiye ve sevme eylemine felsefi bir boyuttan yaklaşan yazarın kitabı hemen hemen tüm dünya dillerine çevrilmiştir.

Şimdi siz de size ilham vermiş olan kitapları bir düşünün; ilk hangi kitap aklınıza gelecek bakalım!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler