19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul’daki En İyi Pizzacılar

Gastroİstanbul’daki En İyi Pizzacılar
Okuma Süresi: 3 dakika


İstanbul’un Pizza Atlası: İstanbul’daki En İyi Pizzacılar


Evrensel olarak sevilen, kimsenin hayır diyemediği, hepimizin ortak noktası: Pizza. 4 Peynirli’den, Margarita’ya, Sicilya Usulü’nden, New York Pizza’ya kadar karar vermeyi zorlaştıran birçok farklı seçeneği var. Eritilmiş peynirin gevrek bir hamur ile kombin oluşu, domates sosu ve temel olarak seçtiğiniz herhangi bir sos ile birleştirdiğinizde, başka herhangi bir yiyeceğin bunun üstesinden gelmesi imkânsız hâle gelir. Tam da bu anda akıllara gelen en önemli soru şu: En iyi pizza nerede yenir?

Lezzet şöleni yaşatan dilimlerin aşkına, yedikçe İtalya’da hissettiren en iyi pizzacıların peşine düştük.
Bir pizza aşığıysanız ve bu lezzetin peşinde mesafeler kat etmeye hazırsanız işte İstanbul’un en iyi pizzacılarından bazıları.

Porcini Mantarlı Pizza Severlere


Karşınızda Balat sokaklarının rengârenk evlerinin arasında Forno.
“Forno, insanların durmadan koşuşturma içinde oldukları bir şehirde, sanki zaman durmuş gibi dinlenebildikleri bir yer.” kendilerinden böyle bahseden, mutfağının kapılarını gelen müşteriye açmış, harika mı harika lezzetler sunan bir yer. Özellikle Porcini Mantarlı Pizza’sının çektikçe uzayan dilimleri sizi yerken gülümsetecek.

(Balat, Vodina Caddesi, Fener Kireçhane Sk. No:13/A, 34087 Fatih/İstanbul; 02125212900)

Dilim Pizza’nın Adresi


The Upper Crust, Maslak ve Bebek semtlerinde şubeleri olan bir mekân ve İstanbul’ un en iyileri arasındaki yerini uzun zamandır kaptırmıyor. Pizza severler ve pizza tabanlarını farklı tercih edenler için vazgeçilmez bir tercih. Peynir sevmeyenlere domates sos tabanlı Red, domates sevmeyenlere peynir tabanlı White pizza hazırlayabiliyorlar. Doyurucu dev pizzalarının yanı sıra dilim pizza da satın alabiliyorsunuz.

(Küçük Bebek Cad. N: 6 Bebek; 02122650266 / Aos 11. Sok. No: 367 Maslak; 02122761900)             

Aradığınız Her Şey Burada


Eataly İstanbul, Zincirlikuyu’da ve eğer Napoliten pizza tutkunuysanız hiç beklemeyin ve Eataly’ nin yolunu tutun.  Eataly’de, birden fazla konseptin bir arada olmasının yanında bir de kaliteli İtalyan ürünlerini satın alabileceğiniz dev bir market bulunuyor. “İyi yemek, insanları birleştirir.” mottosuyla hareket eden Eataly’de pizzalar odun fırınında pişiyor. Eataly, İstanbul’daki en iyi pizzacılar kategorisindeki yerini korumaya devam ediyor.

(Zorlu Center, Meydan Katı, Beşiktaş, İstanbul 02123366600)

Harlı Odun Ateşinde Pizza


Pizza Emirgan, dışarıdan baktığınızda sıradan bir pizzacı izlenimi verse de asıl mahareti vazgeçilmez odun ateşinde pişen ve lezzeti tartışmaya açık olmayan pizzalarında. 25 çeşit pizzası ve dilim pizza servisi bulunuyor. Böylelikle farklı pizzalardan tatma şansına sahip oluyorsunuz. Oldukça popüler olan avokado & karides ve kabak çiçeği gibi sıra dışı pizzalarını denemeden mekândan ayrılmayın.

(Pizza Emirgan; Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Caddesi, No:14/B Sarıyer İstanbul)

Bol Çeşit


Beppe Pizzeria, menüsü her geçen gün yenilenen özellikle glütensiz hamurlar, çirozlu ve vegan pizzalarla efsanevi lezzetler sunan küçük bir aile işletmesi. Kadıköy Moda semtinde hizmet veren pizzacı, beş ayrı ana kategoriye ayrılmış biçimde 17 çeşit pizza yapıyor. Ayrıca yaklaşık 500 çeşit şarap sunarak sizleri sıra dışı lezzetler ile buluşturuyor.

(Acıbadem, Sarayardı Cd. No:52/1, 34710 Kadıköy/İstanbul)

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler