19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul’un En İyi Bowl Mekânları

Gastroİstanbul'un En İyi Bowl Mekânları
Okuma Süresi: 2 dakika


Sağlık Bir Kâseye Sığar mı? İstanbul’un En İyi Bowl Mekânları


Sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam deyince birçok insanın aklına diyet, fazlaca aç kalma, çok yorucu egzersizler, lezzetsiz yiyecekler gibi kavramlar geliyor. Özellikle son dönemlerde popülerliği ve önemi artan sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam gibi konuların sokaklardaki yemek kültürüne epey bir etkisi oldu ve aslında sağlıklı yiyeceklerin de aşırı lezzetli olabileceğini bize gösterdi. İşte tam da bu noktada bowl kültürü bizi karşılıyor. Bowl, Türkçe anlamı kâse, iştah açıcı görüntüsüyle hem gözü doyuran hem de lezzetleriyle sizi büyüleyen birçok sağlıklı yiyeceğin bir kâsede toplanmış hâli aslında. Tatlı veya tuzlu, günün her öğününde tüketebileceğiniz, içeriğinde vitamin ve mineralleri bolca bulunduran bu kâselerin birçok seçeneği bulunuyor.

Sağlık bir kâseye sığar mı diyenler için işte İstanbul’un en lezzetli bowl yapan mekânları…

Kase No.16


2017 yılında hizmete açılmış olan bu restoran ziyaretçilerine birbirinden renkli ve sağlıklı kâseler sunuyor. Teşvikiye’de bulunan bu mekânda açıldığı günden itibaren değişmemiş lezzetlerin yanında mevsimlik kâselerin de tadına bakmak mümkün. Görüntüsüyle size görsel şölen yaşattıracak kâseler yapan bu mekân pazartesi ve cumartesi günleri saat 11:30 ile 21:30 arasında hizmet veriyor. Özellikle havanın çok sıcak olduğu bir yaz gününde smoothie kâseleri gerçekten serinleten bir seçenek oluyor. Hazır havalar da ısınmışken içerisinde bolca sağlıklı böğürtlen, çilek, muz, badem sütü ve ev yapımı rawnola bulunduran Very Berry Smoothie kâsesini mutlaka denemenizi öneririz.

Adres: Teşvikiye, Teşvikiye Fırın Sk. No:16, 34365 Şişli/İstanbul

İnkase

İşte tam da bu noktada, İnkase’de sağlık gerçekten bir kâseye sığıyor. Özellikle sağlıklı beslenme konusunda çok dikkatliyseniz İnkase sizin için çok güzel bir seçenek. Türkiye’de sayılı restoranların kullandığı “sous-vide” pişirme tekniğini kullanarak pişirme sırasında yiyeceğin besin değerinden hiçbir şey kaybetmemesini sağlıyorlar. Sağlıklı yemeğin de aşırı lezzetli olabileceğini bize gösteren İnkase mekânında protein ağırlıklı besinler dışında vegan ve vejetaryen kâseler de bulunmakta. Yolunuz bir gün Fenerbahçe’ye düşerse mutlaka uğrayın.

Adres: Fenerbahçe, Fenerbahçe Mah, Dr. Faruk Ayanoğlu Cd. No:31, 34726 Kadıköy/İstanbul

Yeşil No.11


Ziyaretçilerine birbirinden lezzetli alternatifler sunan bu mekânda her yerde bulamayacağınız bowl çeşitleri bulunuyor. Kendi salatanızı kendiniz oluşturabileceğiniz alternatifler ve smoothie bowl’lar bu mekânın en popülerleri. Her birinin damaklarda şölen yaşattığı bu mekânda smoothie kaseleri inek sütüyle yapılmakta. Eğer vegansanız bu bilgi sizi üzmesin çünkü Yeşil No.11’de sizin için de çokça seçenek mevcut.

Adres: Teşvikiye, Osman F. Seden Sk. 11A, 34365 Şişli/İstanbul

İstanbul’da bowl mekânları gün geçtikçe daha da çok artmaya başladı. Bu saydıklarımız dışında; Bir Nevi Deli, Bowl Department, Gabfoods, Pokémate, Healin Foods gibi mekânlar da gitmenizi gönülden önereceğimiz lokasyonlar arasında.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler