24.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbulkart’larda Kişiselleştirme

Keşfetİstanbulkart’larda Kişiselleştirme
Okuma Süresi: < 1 dakika

İstanbulluların toplu taşımayı kullanabilmesi için artık yeni bir özellik geliyor. Klasik İstanbulkart özelleşiyor. Kullanıcılar anonim olan kartlarını artık özelleştirerek kendisine ait yapabilecek. Ulaşım dışında da bu kişiselleştirilmiş kartları İBB’nin kampanyalarında kullanabilecek. İstanbulkart kişiselleştirmelerin tamamlanması için son tarihin 31 Aralık 2022 olduğu belirtildi. Millî ve dinî bayramlarda İstanbulkart sayesinde toplu taşımaları ücretsiz kullanabilmek ve kampanyalardan faydalanabilmek için kartlardaki kişiselleştirme yapılmış olmalı. 31 Aralık 2022’den sonra yani yeni yılda zorunlu hâle geliyor. Peki bu kartlardaki kişiselleştirme nasıl ve nereden yapılır?

İstanbulkart Kişiselleştirme Nasıl ve Nereden Yapılır?

İstanbulkart’lardaki kişiselleştirmeyi etkin hâle getirebilmek için öncelikle İstanbulkart Mobil’e giriş yapmanız gerekli. Girişiniz yoksa ücretsiz şekilde kaydolabilirsiniz. Ana sayfada altta bulunan kartlarım seçeneğinden kendinize ait olan kartı uygulamaya ekleyerek gerekli yönlendirmeleri takip ettikten sonra kartınız kişiselleştirilmiş olacaktır.

Uygulama indirmek istemeyenler için ise www.kisisellestirme.istanbulkart.istanbul veya www.bireysel.istanbulkart.istanbul adreslerinden gerekli bilgileri doldurarak İstanbulkart’ınızı kişiselleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Bir seçenek daha var ki internetten uğraşmak isteyenler için güzel ve kolay bir seçenek. 153’ü arayarak gerekli bilgileri verebilir ve İstanbulkart’ınızı bu şekilde de kişiselleştirebilirsiniz.

Peki hangi İstanbulkart’lar kişiselleştirilmeli?

Biliyoruz ki İstanbulkart’ların birçok çeşidi mevcut. Zaten kişiye özel kartlar şunlar: Mavi Kart, Sosyal Destek Kartları, Personel Kartı (PDKS), Dijital İstanbulkart, Öğrenci Kartı. Bunlar dışında kartlara ücret yükleme makinelerinden veya satış noktalarından belirli bir ücret karşılığında alabileceğiniz Anonim İstanbulkart’lar var. Üzerinde isim yazmayan ve bir kullanıcıya tanımlı olmayan bu kartların da 31 Aralık 2022 tarihine kadar kişiselleştirilmesi gerekmektedir.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler