23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul’un Gizli Kumsalları

Gezi – Seyahatİstanbul’un Gizli Kumsalları
Okuma Süresi: < 1 dakika

Yaz mevsiminin sonlarına gelmiş bulunmaktayız. Henüz tatil yapamayanlar ve hâlâ çok vakti olmayanların üzüldüğünü biliyoruz. Fakat İstanbullular için sıcaklar henüz bitmeden ve çok da uzaklara gitmeden denize girebileceğiniz kumsallar var desek inanır mısınız? Sizler için İstanbul’daki en güzel kumsalları derledik. Hem yol çok vaktinizi almayacak hem de mis gibi deniz ile yazın sonunun tadını çıkaracaksınız. İşte o kumsallar!

Kilyos Plajı

İstanbul’un Karadeniz kıyısında yer alan Kilyos Plajı, aslında İstanbullular tarafından epey bilinen bir plaj. Kilometrelerce uzunlukta ve oldukça geniş olan Kilyos Plajı, İstanbulluların günübirlik deniz tatilleri için en çok tercih ettiği yerlerden biridir.

Florya Güneş Plajı

Bir diğer önerimiz de İstanbul’un en eski plajlarından biri olan Florya Güneş Plajı’dır. Girişi ücretli olan bu plaja giderek havalar soğumadan denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Florya Menekşe Plajı

Bu plajın en güzel özelliği şehir merkezinden ulaşımın çok kolay olmasıdır. Berrak, temiz ve masmavi deniziyle uzaklaşmadan tatil yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan plajlardan biridir. Girişin ücretsiz olduğu bu plaja giderek kısa da olsa denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Şile Plajları

Avrupa yakasında ikamet eden kişilerin Kilyos Plajı’nı tercih etmeleri gibi Anadolu Yakası’nda ikamet eden kişiler de Şile plajlarını tercih ediyor. Halk arasında Ayazma Plajı olarak da bilinen Şile plajları, mavi bayraklı deniziyle popülaritesini gün geçtikçe arttırıyor. Uzun ve geniş kumsalı ile yalnızca İstanbulluların değil, zaman zaman çevre illerden kişilerin de ilgisini çekmeyi başarıyor.

Poyrazköy Plajı

Genel olarak sessiz ve sakin olmasıyla ünlü olan Poyrazköy Plajı, kendi gibi sessiz sakin bir yer olan Boğazköy’de yer alıyor. Sığ denizi ile çocuklu ailelerin genel olarak tercih ettiği bu plajın denizi bazı yerlerde kum bazı yerlerde kayalık. Bu sebeple giderken deniz ayakkabılarınızı yanınıza almanızı öneririz.

Adalar

Ve tabii ki İstanbulluların vazgeçemediği konum Adalar. Büyükada, Heybeliada ve Burgazada… Hepsinin plajları kendilerine özel ve güzel. Eşsiz gün batımı manzarası eşliğinde denize girmek isteyenler varsa Adalar en güzel tercih olacaktır.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler