24.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Kadınların Kurucusu Olduğu Restoranlar

KeşfetKadınların Kurucusu Olduğu Restoranlar
Okuma Süresi: 2 dakika


Şimdi hep beraber soralım, kadın olmak ne demek? Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada kadınlar aslında zaten hak ettikleri her şey için mücadele etmek durumunda kalıyorlar.

Her şeyin üstesinden gelebilecek potansiyele sahipken uzun yıllardır hep arka plana atılan oldular. Lakin susmadı, usanmadı…

Ve evet artık kadınlar her yerde ve her sektördeler.

Biz bu yazımızda cesur, yetenekli, başarılı kadın restoran kurucuları hakkında sizlere bilgi vermek istedik.


Buyrun Çiğdem Alagök ile tanışın; Sardunya


Gastronomi bölümünün yükselişi döneminde gönlünü mutfağa kaptırıp Yeditepe Üniversitesi‘nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nü tamamladı. Sektörde birçok alanda çalıştı, Akdeniz mutfağına ve deniz ürünlerine eğildi. Bir süre sonra yolu Sardunya’yla kesişti ve Bosphorus Brewing Company mutfağında çalışmaya başladı. Deniz ürünlerini denize olan ilgisi ile harmanlayıp en lezzetli şekilde sunan Çiğdem Alagök Gecce Mekân Oscarları’nda ‘En Yaratıcı Mekân’ ödülünün de sahibi oldu.

İki güçlü kadın ile devam edelim;

Senem Cimilli & Özgür Bükülmez- White Mill


Girer girmez sizi büyüleyen, sakinleştiren ve tamam burada bir kadının elleri var dedirten şahane mekân. İkisi de kurumsal geçmişi olan güçlü kadınlar. Türklerin istek ve talepleri ile dünyadaki trendi bir araya getirip kendi uyarlamalarıyla müşterilerine sunuyorlar. White Mill markası her daim dinamiğini korumak adına yenilikçi yaklaşımdan hiç vazgeçmiyor.

Ödüllü barmenlerinin ünlü kokteylleri, hafta sonu kahvaltıları ve akşamları DJ performansları ile de Cihangir’de popülaritesini koruyor.

Kadın elinin değdiği başka bir mekân;

Didem Şenol & Esra Acar, Gram


Didem Şenol, sektörün en başarılı ve çok yönlü kadınlarından. Zarafet duygusu restoranın her noktasına yansımış. Didem Şenol, Karaköy’e hayat veren ilk esnaflardan. Kendisini lokanta Maya’dan ya da “Kızınız Defne’yi, Oğlumuz İskorpit’e…” adlı kitabından anımsayacaksınız. Koç Üniversitesi’nde başka bir bölüm okurken aşçı olmaya karar verir. 2010 yılında Time Out’un Yeme İçme Ödülleri’nde ‘En İyi Şef’ ödülünü alır. Ve Gram ile hikâyesi başlar. Boğaziçi Üniversitesi ve The Culinary Academy mezunu şef Esra Acar ile birlikte, Gram’da müşterilerini taze ve yeni tatlar ile karşılaşıyorlar.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler