24.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Şehirleri Anlatan Filmler

Hobi – LifestyleŞehirleri Anlatan Filmler
Okuma Süresi: 2 dakika


Bazen filmler sizi alıp oturduğunuz koltuktan çok ama çok uzaklara götürür. Kimi zaman konunun çok dışında kalıp bir oyuncunun sesine dalıp gidersiniz kimi zaman ise bir şehir, bir sokak, bir mekân sizi cezbeder ve kendinizi kaptırırsınız. Öyle filmler var ki anlatılan şehri görme arzusu uyandırır. Biz de şimdi içimizi kıpır kıpır eden birbirinden eşsiz şehirleri anlatan filmlere biraz değinelim.

Midnight in Paris

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Notre Dame, Eyfel Kulesi, Bastille, Louvre ve daha pek çok tarihî esere ev sahipliği yapmaktadır. Her sokağında sanat her sokağında bir hikâye barındırır. Aşk şehri Paris, herkesin bir kez olsun görmek istediği nadide şehirlerden biridir.

Adeta bu şehrin sokaklarındaymışsınız gibi hissedeceğiniz Midnight in Paris’i Woody Allen yazıp yönetiyor. Film, konusuyla olduğu kadar oyuncu kadrosu ile ön plana çıkıyor. Filmde; Amerikalı nişanlı bir çift Paris’e tatil amaçlı gelir. Yazar olan Gill, Paris’ten ilham alıp kitabını yazmak ister. Ve Gill kendini Paris’in eski sokaklarında birbirinden başarılı sanatçıların arasında bulur.

In Bruges

Kuğuların kanallarda gezdiği, orta çağ binalarının parke taşlarına gölgelerinin düştüğü ve tabii anlatılmaz yaşanır çikolataları. Burası Brüj, Kuzey Belçika’daki bu pastoral şehir, Brüksel’in başkentinden daha turistik ve daha ilginç.

Bu sıra dışı şehri anlatan filmde, Ray ve Ken iki kiralık katil. Patronları tarafından Brüj şehrine tatile gönderilen ikiliden Ray bu şehirden nefret eder lakin onu birçok sürpriz beklemektedir.

Run Lola Run

Berlin, Avrupa’da bir şehir molası için ideal bir yer. Her şeye gücü yeten bu hareketli metropol; harika yerel yemekleri, zengin bir tarihi, dünyaca ünlü birası ve dünyanın en dikkat çekici turistik mekânları ile müzelerinden bazılarına sahiptir. Henüz Berlin’e gitmediyseniz onu en kısa sürede bir sonraki listenize eklemelisiniz. Berlin’i anlatan birçok film var ama Run Lola Run, seyredenlerin mutlaka önerdiği çok keyifli bir film. Her 20 dakikada bir olayların başa döndüğü anlatımı sıra dışı olan bir film. Berlin sokaklarında koşan Lola, bazen Kreuzberg ve Friedrichshain arasında bulunan ünlü Oberbaumbrücke’nin kemerlerinde koşarken bazen de Deutsches Historisches Müzesi’nin bulunduğu caddede koşar. Filme kendinizi öyle bir kaptırıyorsunuz ki o anda Berlin sokaklarında koşan kendiniz olmak istiyorsunuz.

Filmler kimi zaman sizi o şehre çağırır kimi zaman ise sadece sevdiğiniz şehir için bazı filmleri izlersiniz. Sizin en sevdiğiniz şehri anlatan film hangisi peki?

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler