19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Uzakdoğu’nun Yansıması: Konoha Restoran 

GastroUzakdoğu’nun Yansıması: Konoha Restoran 
Okuma Süresi: 2 dakika


Naruto severler toplanın! Sizi Naruto evrenine, Konoha köyüne ışınlayacak bir restoran önerisiyle buradayız. İşte karşınızda Konoha Restoran! 

Modern Uzakdoğu mutfağını keşfetmemize olanak sağlayan Konoha restoran, özellikle Kadıköy ve çevresinde Uzakdoğu’nun en iyi temsilcilerinden olarak biliniyor. İsmini çok ünlü bir çizgi romandan olan Naruto’dan alıyor. Aynı zamanda çizgi romanın baş karakteri Naruto’nun köyünün ismi de olan Konoha, tüm şubelerindeki genel tasarımlarında da çizgi romanın içinden çizimler ve objeler kullandıkları için kendi söylemleriyle müşterilerini başka bir dünyaya davet ediyorlar.  

Peki Konoha’da Ne Yenir?

Başlıkta da bahsettiğimiz gibi burası Uzakdoğu mutfağının yansıması. Menüde Japon, Çin ve Tayland mutfaklarından lezzetler yer alıyor. Bazı tariflerde Türk damak zevkine göre ufak tefek değişiklikler yaptıkları için kendilerini yeni nesil Uzakdoğu mutfağı olarak tanımlıyorlar. Aynı zamanda Konoha, hazır ürün kullanmama konusunda çok dikkatli. Mesela noodle ürünü her şubede her gün taze olarak yapılıyor. Genel olarak müşterilerinden yüksek not alan Konoha Restoran fiyat/lezzet açısından da epey dengeli.

Menüde yer alan başlıklar sırasıyla şunlar: Çorbalar, başlangıçlar, salatalar, deniz mahsulleri, tavuk etleri, dana etleri, erişte (noodle), pilavlar, spesiyaller, sebzeler, ramen çorbalar, udon çorbalar, thai ana yemekler, sushi nigiri, sushi maki, sashimi, maki temaki, hot rolls, tatlılar, içecekler, özel menüler ve ramen noodle. 

Buraya gelmeyi planlıyorsanız ve Naruto çizgi romanına veya animesine hayranlık duyuyorsanız kesinlikle önerimiz Naruto Ramen olacaktır. Animede ve çizgi romanda Naruto karakterinin en sevdiği yiyecek olan ramenin birebir gerçek versiyonunu önünüzde görünce duygulanacağınıza eminiz. Ayrıca bunun dışında bu restoranın sushileri de çok popüler. 

Cosplay Partisi

Konoha’nın asıl keşfedilmesine sebep olan cosplay partileri, yani kostüm partileridir. Ülkenin dört bir yanından farklı çizgi roman karakterlerinin kostümleriyle gelen ziyaretçiler birlikte eğleniyor. Ama onlar ne kostümler! Aslına fazlasıyla yakın peruklar, özel dikilmiş kıyafetler, birebir yapılmış makyajlar, aksesuarlar… Karakteri gerçekten yaşatıyorlar.

Restoranın tüm şubeleri isimlerini Naruto animesindeki köy isimlerinden alıyor: 

  • Acıbadem Şubesi: Yaprak Köyü 
  • Maslak Şubesi: Kum Köyü 
  • Suadiye Şubesi: Yağmur Köyü ve daha fazlası… 

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler