23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Pikniğin Keyfi Bir Başka 

Hobi – LifestylePikniğin Keyfi Bir Başka 
Okuma Süresi: 2 dakika


Türk halkı olarak pikniği ve özellikle mangalı ne kadar sevdiğimiz tartışılmaz. Yeşiliyle büyüleyen piknik alanlarımızın bahar geldiği gibi dolup taşması, her evin bir köşesinde bulunan mangal da bunu kanıtlar nitelikte. Çocukların neşeli sesleri eşliğinde kuşların cıvıltıları, doğanın güzelliklerinin verdiği huzur ve daha fazlası… Arkadaşlarla veya aile ile özellikle ilkbahar aylarında keyifli vakit geçirmenin tam anlamıdır piknik. Pikniğin keyfini çıkarabilmeniz için biz de naçizane önerilerde bulunacağız. 

Liste Hazırlama ve Görev Dağılımı

Pikniğe gitmeden önce bir şeyleri unutmamak için en önemli şeylerden biri liste hazırlamak. Etler, tavuklar, mis gibi karpuzlar, mangalda közlenince lezzeti 2 kat artan sebzeler, piknik örtüsü, çatal, bıçak ve tabak… Eminiz en çok unutulan ve tat kaçıran şeylerden biri de tuz. Bunlar dışında hava çok güneşli olursa şapkanızı ve güneş gözlüğünüzü de listenize eklemenizi öneririz.

Liste hazırlandıktan sonra kesinlikle görev dağılımı yapılmalı. Mangalı kim pişirecek, sebzeleri kim doğrayacak, listede yazılanlardan kim hangisini getirecek gibi görevler paylaştırıldıktan sonra pikniğinizde hiçbir sorun çıkmayacağına emin olabilirsiniz. 

Keyifli Bir Çay veya Mis Kokusuyla Közde Kahve

Piknik sohbetlerinin en iyi eşlikçisi kesinlikle çay veya kahve. Çay içmeyi tercih edenler için yanınıza aldığınız termosunuzla sohbetin yanında yeşilliğin güzel manzarası eşliğinde çayın keyfine varabilirsiniz. E ben kahve seviyorum diyenler için ise mangal ateşinde pişirilecek közde Türk kahvesi keyfinize keyif katacaktır.

Yemek Bittiyse Sıra Oyunlarda

Masa oyunları her zaman eğlencelidir fakat piknik sonrası keyfi epey bir artıyor. Masa oyunları, kutu oyunları, kâğıt oyunları ve daha fazlası… Yanınıza oyun almayı unuttuysanız da üzülmeyin. Telefonunuza indirebileceğiniz tabu benzeri oyunlarla da arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Nerede O Eski Piknikler?

Eski zamanları özleyenler için sizi çocukluğunuza götürecek aktiviteler yapmak da keyfinize keyif katacaktır. İp atlamak, halat çekme yarışı yapmak, yakar top oynamak, voleybol oynamak…

En güzel ve en rahat piknikler için RentiCar her zaman yanınızda. Piknik alanları bana çok uzak diye üzülmeyin. RentiCar, bütçenize en uygun alternatifleriyle size en kaliteli araç kiralama seçeneklerini sunuyor. Haydi, siz de RentiCar’dan bir araç kiralayın ve yolu dert etmeden pikniğinizin keyfini çıkarın!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler