23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Ordu’da Lezzet Rotası

GastroOrdu'da Lezzet Rotası
Okuma Süresi: 2 dakika

Karadeniz’in incilerinden Ordu hem gözlerinize hem de midenize büyük bir şölen sunuyor

Oksijenin yurdu Ordu, doğası ve lezzetleriyle gezginler için değişilmez durakların başında geliyor. Mavi ufuk çizgisine eşlik eden gür ormanlar ve koyu yeşil renk, doğanın 24 saat aralıksız dans ettiği bir ortamı sizlere sunuyor. Bu güzel doğa ister istemez insanın iştahını da açıyor.

Ordu’da ne yer, ne içilir?

1- Uzun Saçlı’nın YeriOrdu ilinin Perşembe ilçesinde yer alan “Uzun Saçlı’nın Yeri” yeni nesil kafelerden farklı tarzıyla dikkat çekiyor. Şaşalı masalar ve tabureler yerine daha klasik tarzda masalar ve kareli örtüler sizi karşılıyor olacak. Çay altlıkları bile eski kırmızı – beyaz desenlerde olan bu mekanda çay içmek ayrı bir zevk. Neden mi? Sadece bu işe yoğunlaşılıyor. Deniz manzarası eşliğinde özenle hazırlanan çaydan bir yudum alan herkes gittikleri her yerde bu tadı anlatıyor. Giden herkes aynı cümle ile tanımlıyor “Uzun Saçlı’nın Yeri”ni, “Ben bu ana kadar çay içmemişim!”

2- Meşhur Pide

Pide

Nesilden nesile uzanan lezzet duraklarından biri olan “Meşhur Pide”, yıllardır damaklarda bıraktığı tat ile vazgeçilmezler arasındaki yerini koruyor. Ordu’ya gelen her misafirin en az bir kez uğradığı pidecide, sürekli olarak bir kuyruk söz konusu. Bu yüzden salonlarını genişleten ve üst kata da yer açan “Meşhur Pide”, misafirlerini çok bekletmeden içeriye davet edebiliyor. Özellikle hakiki köy tereyağı ile servis edilen kapalı pideleri tatmanızı ısrarla öneririz. Porsiyonların oldukça doyurucu olduğunu söylemekte de fayda var.

3- Saklıbahçe

Çay

Yeşillerin içinde güzel bir yemeğe kimse hayır diyemez. Mekan ve manzara olarak sizi doyuran “Saklıbahçe”, kahvaltı ve yemek çeşitleriyle de midenize şölen yaşatıyor. Denize karşı içilen çay da ayrı bir keyifli oluyor tabii. Ailenizle birlikte de gidebileceğiniz mekan, Perşembe ilçesinde yer almaktadır.

4- Derin Balık

Hamsi

Balık seviyorsanız gidebileceğiniz en iyi mekanlardan biri “Derin Balık”tır. Ordu merkezde bulunan restaurant, ulaşım açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır. Balıkların tazeliği ve çeşitliliği, tadan herkes tarafından tam puan alıyor. Özellikle levrek buğulama müşterilerin en çok tercih ettiği çeşit olarak göze çarpıyor. Ayrıca Boztepe’ye giden teleferikleri de yemeğinizi yerken izleyebilirsiniz.  

5- Sıldıroğlu Restaurant

Et

Karadeniz’e, Ordu’ya gidip de yaylaya çıkmadan olmaz. Tertemiz havası ve doğası ile sizleri mest eden yaylalar, hem yorgunluğunuzu atmanızı sağlar hem de sizleri acıktırır. Ordu Çambaşı yaylasına giderseniz eğer Sıldıroğlu restaurant aradığınız lezzet durağı olabilir. Karadeniz insanın güleryüzlü tavırlarıyla karşılanacağınız mekanda, birbirinden lezzetli et çeşitleriyle güzel bir ziyafet çekebilirsiniz.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler