19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

765 LT Spider

Otomotiv Dünyası765 LT Spider
Okuma Süresi: 2 dakika

Üstü Açılabilen En Hızlı McLaren: 765 LT Spider

İngiliz spor otomobil üreticisinin bugüne kadar ürettiği en hızlı üstü açılabilen otomobil unvanına sahip olacak Mclaren 765 LT Spider üzerindeki örtü kaldırıldı. Coupe kardeşiyle aynı güç verileri sunacak otomobil, açık havada gazlamak isteyen sürücüler için yeni bir alternatif oluşturacak. Tarz ve performansı tek bir araçta birleştiren 765 LT Spider’dan sadece 765 adet üretilecek.

McLaren 765 LT Spider Hafifleyerek Geliyor

Selefi 720S Spider’dan 80 kilogram daha hafif olacak McLaren 765 LT Spider, net olarak 1388 kilogram ağırlıkla satın alınabilecek. Buna karşılık tavanın açılabilecek mekanik sistemi sebebiyle coupe kardeşinden neredeyse 50 kilogram fazlalığa sahip. Burkulmaz rijit bir şasiyle gelecek otomobilin elektronik olarak açılıp kapanabilen tavanı ise karbon fiberden üretilecek.

McLaren 765 LT Spider Coupe Versiyonuyla Aynı Motoru Paylaşacak

Firmanın 4.0 litre hacmindeki çift turbo şarjlı V8 motoruyla yürüyecek Mclaren 765 LT Spider, 765 beygirlik güce ve 800 Nm’lik torka sahip olacak. Buna karşılık coupe karoserli modeldeki 7 ileri otomatik şanzımanın güncellenmiş bir versiyonuyla satın alınabilecek otomobilin vites geçişlerinde eskisinden çok daha hızlı olacağı belirtildi.


765 LT Spider

Yerini alacağı modelden daha hafif olması sebebiyle virajlarda çok daha zevkli bir kullanım sunması beklenen aracın hızlanma verileri de dudak uçuklatan cinsten. 0-100 km/s hızlanmasını 2.8 saniyede tamamlayabilen üstü açılabilir süper spor, 0-400 metreyi ise 10 saniyede geçebiliyor. Bu veriler 765 LT Spider’ı markanın ürettiği en hızlı üstü açılabilen spor otomobil yapıyor.

McLaren 765 LT Spider Birçok Özel Parçayla Gelecek

Özel bir elektronik yazılıma sahip olacak McLaren 765 LT Spider, ayrıca titanyum alaşımlı egzoz sistemiyle satın alınabilecek. Ultra hafif alaşımlı dövme jantlar ve adaptif süspansiyonlarla sürüş deneyimini üst seviyeye taşıyacak araç, gittiği kadar durmakta da iddialı görünüyor. Önde 6, arkada ise 4 pistonlu kaliperlere karbon seramik fren diskleriyle sürücüsüne güven veren araç, tempolu sürüşlerde güvenliği de elden bırakmayacak.

McLaren, İngiltere fiyatını 310.500 pound olarak açıkladığı otomobilden sadece 765 adet üretecek. Sınırlı üretim sayısı ve yüksek fiyat etiketine rağmen 2021’de yollara çıkması planlanan araçların satışının şimdiden yapıldığını açıklayan marka, otomobili ürün gamının üst basamaklarında konumlandırmayı hedefliyor. 

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler