20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Açık Hava AVM’si Kadıköy Tarihî Salı Pazarı

KeşfetAçık Hava AVM’si Kadıköy Tarihî Salı Pazarı
Okuma Süresi: 1 dakika


Semt pazarları… Aradığınız ne varsa bulabileceğiniz çeşitlilikte tezgâhları, kaotik dünyası, kendine has gürültüsü, tezgâhlarına daha fazla müşteri çekmek için büyük bir hünerle adeta şov yapan satıcıları ve çok daha fazlasına sahip olan semt pazarları, aynı zamanda birçokları için uğruna uzun mesafeler kat etmeyi göze alacak kadar da büyük bir tutku.
Bu yazımızda, İstanbul Anadolu Yakası’nın en gözde pazarlarından Salı Pazarı’nı her yönüyle inceleyeceğiz. Salı Pazarı nerede? Salı Pazarı’na nasıl gidilir? Salı Pazarı’nda neler var? Salı Pazarı ucuz mu? Tüm bu sorular ve çok daha fazlası için yazımıza göz atabilirsiniz.

Salı Pazarı Nerede?


Anadolu Yakası’nın güzide semti Kadıköy sınırlarında yer alan Salı Pazarı, bölgenin aynı zamanda en büyük pazar yeri olma özelliği taşıyor. Geçmişi 100 yıldan eskiye uzanan Salı Pazarı, bu yönüyle tarihî bir pazar yeri olarak dikkat çekiyor.
Tarihî Salı Pazarı; konumu itibarıyla aynı zamanda Kadıköy’ün görülmeye değer yerlerinden Müze Gazhane, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu, Kadıköy Ermeni Mezarlığı, Tarihî Yeldeğirmenleri Mahallesi gibi lokasyonlara yürüme mesafesinde yer alıyor.

Salı Pazarı’nda Neler Var?


Aslında bu sorunun cevabı basit: Neredeyse her şey. Antikadan, kıyafete, taze sebze ve meyveden elektronik eşyaya, aklınıza gelebilecek her şeyin bir satıcısına rastlamak mümkün. Pazar gezmekten keyif alan, bunu alışverişten ziyade bir etkinlik ya da bir deneyim olarak gören milyonlarca insanın ziyaret ettiği Salı Pazarı, İstanbul’da bu anlamdaki en seçkin halk pazarlarından biri. Haftada iki gün kurulan Salı Pazarı, salı günleri ağırlıklı olarak meyve ve sebze tezgâhlarıyla hizmet verirken, cuma günleriyse aklınıza gelebilecek hemen her şeyin satıldığı bir tezgâha rastlayabileceğiniz renk cümbüşüne dönüşüyor.

Salı Pazarı’na Nasıl Gidilir?


Bölge, ulaşım anlamında İstanbul’un en rahat lokasyonlarından biri olarak adlandırılabilir. Anadolu Yakası’nda D-100 karayolu üzerinden, Avrupa Yakası’ndan 1. Köprü aracılığıyla doğrudan Uzunçayır Köprüsü’nden bağlanarak ya da arabalı vapurla Harem’e geçtikten sonra yaklaşık 10 dakikalık bir yolculuğun ardından Salı Pazarı’na ulaşabilirsiniz.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler