20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Fotoğraf Meraklılarına: Türkiye’nin 7 Bölgesinden 7 Fotoğraf Çekilecek Yer

Hobi – LifestyleFotoğraf Meraklılarına: Türkiye’nin 7 Bölgesinden 7 Fotoğraf Çekilecek Yer
Okuma Süresi: 2 dakika

Türkiye doğudan batıya, kuzeyden güneye kadar her bölgesinde farklı doğal güzellikleri barındırıyor. Bu da eşsiz fotoğraf kareleri yakalama şansını artırıyor. Bu yazımızda Türkiye’nin 7 bölgesinden en iyi fotoğraf çekebileceğin 7 yeri paylaşacağız.

1. Marmara Bölgesi: İstanbul-Balat

Rengarenk binalarıyla meşhur Balat, İstanbul’un en eski ve tarihi semtleri arasında yer alıyor. İstanbul’da fotoğraf çekilmek isteyenlerin gittiği uğrak semtlerden biri. Hem modern hem tarihî yapılarıyla adeta tüm zıtlıkları bir arada barındırıyor. O rengarenk binaları görmek istersen Kiremit Caddesi’ne gidebilirsin. Ayrıca Instagram’da sık sık gördüğümüz iki sokak arasındaki o pembe bina da Balat’ta! Oldukça merkezî bir yerde konumlanan bu binayı bulmak için semtin yerlilerine Sancaktar Yokuşu’nun nerede olduğunu sorabilirsin.

2. İç Anadolu Bölgesi: Kapadokya – Peri Bacaları

Özellikle kış aylarında oldukça rağbet gören Kapadokya, Türkiye’de fotoğraf çekilecek en güzel yerlerden biri. Burada yapılacak en popüler aktivite ise tabii ki balon turu yapmak. Balon turunda şehrin eşsiz manzarasını izlerken bir yandan da harika fotoğraflar çekebilirsin.

3. Akdeniz Bölgesi: Isparta – Lavanta Bahçeleri

Birkaç yıl önce kimsenin adını bile bilmediği Kuyucak Köyü, lavanta bahçeleriyle oldukça popüler hale gelmiş durumda. Turist akınına uğrayan lavanta bahçelerindelavantalar Haziran başında çiçek açmaya başlıyor, bu sebeple lavanta bahçelerine özellikle Haziran sonu – Temmuz başında gitmeni öneriyoruz. Gittiğinde seni mor bir görsel şölen bekliyor olacak, bol bol fotoğraf çekilmeyi unutma!

4. Karadeniz Bölgesi: Artvin – Karagöl

Gürcistan sınırında yer alan Artvin, yeşil doğası, tertemiz havası ve yaylalarıyla eşsiz bir güzelliğe sahip. Doğaseverler için gezilip görülecek çok fazla yeri var. Özellikle Karagöl’ün üzerindeki iskeleden eşsiz manzarayı izleyebilir, kanolara binerek harika fotoğraflar çekebilirsin. Her mevsim ayrı güzel manzaraya sahip Karagöl’ü özellikle sonbaharda ziyaret etmeni tavsiye ediyoruz.

5. Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Gaziantep – Rumkale

Rumkale, Gaziantep’te görülmesi gereken destinasyonların başında geliyor.Fırat Nehri ile Merzimen Çayı’nın birleştiği noktada konumlanan kale, Fırat Nehri’nin tarihi incisi olarak da anılıyor. Kalede mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında Aziz Nerses Kilisesi ve Barşavma Manastırı’nın geldiğini söyleyebiliriz. Rumkale bir yarımada üzerinde konumlandığı için buraya Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinden kalkan teknelerle gidebilirsin.

6. Ege Bölgesi: Ayvalık – Cunda Adası

Her ne kadar adanın yerlileri Türk olsa da Rum mimarisinin esintisi Cunda Adası’nda halen devam ediyor. Adayı en güzel açıdan gören Aşıklar Tepesi’nde, Panaya Kilisesi’nde, ilginç bir hikâyeye sahip Despot Evi’nde ve Arnavut kaldırımlı taş sokaklarındabol bol fotoğraf çekilebilir, anılarını ölümsüzleştirebilirsin.

7. Doğu Anadolu Bölgesi: İshak Paşa Sarayı – Ağrı

Osmanlı İmparatorluğu tarafından Lale Devri’nde inşa edilen İshak Paşa Sarayı, şehrin önemli mimari yapılarından biri. Günümüzde ise düğün fotoğrafı çekimlerinde tercih edilen bir mekân haline gelmiş durumda. İshak Paşa Sarayı’nın tamamını dışarıdan çekebilmek için Urartu Kalesi’nin tepesine çıkabilir ve harika kareler yakalayabilirsin.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler