24.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Bahar Aylarında Gidebileceğin Koylar

Gezi – SeyahatBahar Aylarında Gidebileceğin Koylar
Okuma Süresi: 3 dakika


Bahar Aylarında Gidebileceğiniz En Keyifli Koylar

Ülkemiz gerçek bir yaz tatili cenneti. Artık klasikleşen “üç tarafı denizlerle çevrili” olmanın ötesinde, çok fazla girintili yapısıyla birbirinden özel yüzlerce bakir ve bir o kadar da güzel koya ev sahipliği yapan Ege Bölgesi, ülkemizin dünyada eşine az rastlanan zenginlikte bir yaz tatili destinasyonu olmasında en önemli etken.

Ege’nin bu her biri kendine has özelliklere sahip cennet koylarından, bahar aylarında en güzel zamanlarını yaşabileceğiniz birkaçını sizin için inceledik. Tatilini erkene almak isteyen, bayram için alternatif arayan ya da yalnızca hafta sonu keyifli bir tatil yapmak isteyenler, listemize göz atabilir.

Bozburun


Marmaris’in en güzel noktalarından olan Bozburun, adı sükûnetle özdeşleşen koylar arasında yer alıyor. Yakın zamanda popülerleşen, ancak tarihi antik çağlara kadar uzanan Bozburun, aynı zamanda yat limanı olarak da çokça tercih ediliyor. Yazın oldukça hareketli günler geçiren Bozburun, bahar aylarında nispeten daha sakin. Denizi hâlâ oldukça serin olsa da iklimi ve doğası tazelik vadediyor.

Selimiye


Ege mutfağının en güzel örneklerinden bazılarını deneyimleyebileceğiniz Selimiye, bilhassa yengeç ve ahtapotun belki de tüm Ege’deki en doğru adresi. Butik otelleri, denize sıfır restoranları, sessizliği ve tertemiz deniziyle Selimiye, hem karadan hem de denizden ulaşılabilen, Ege’nin en sakin noktalarından biri.

Söğüt


Marmaris’in bir diğer incisi Söğüt, denizle iç içe, huzur dolu bir tatil için bilhassa bahar aylarında tercih edebileceğiniz en keyifli alternatif. Konaklama ve yeme-içme alternatifleri konusunda zengin kabul edilebilecek bir destinasyon olsa da gördüğü yoğun ilgiden ötürü en iyi deneyimi yaşayabilmek adına planlarınızı biraz erken yapmanızda yarar var.

Adrasan


Geçtiğimiz yıllarda yaşadığı doğa felaketiyle korkutsa da hâlâ güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş bir koy, Adrasan. Bölgenin en sakin koyları arasında yer alan Adrasan, sırtını yasladığı Musa Dağı’nın ihtişamı, pırıl pırıl berraklıktaki denizi, huzur veren atmosferiyle dört mevsim dinginlik vadediyor.

Faralya


Tüm Ege fotoğrafları arasında en sık rastladığınız manzaralardan bazıları Faralya’ya ait. Böylesi ikonik bir güzellik, özellikle yaz aylarında çok yoğun ilgi görürken, bahar aylarındaysa nispeten daha sakin ve daha huzurlu bir atmosfere sahip. Faralya’da hem manzaranın hem de tertemiz denizin keyfini çıkarmak için özellikle nisan sonu ve mayıs başı gibi bir tarih aralığını tercih edebilirsiniz.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler