19.7 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

Bebek ve Çocukla Yolculuk Tüyoları

KeşfetBebek ve Çocukla Yolculuk Tüyoları
Okuma Süresi: 1 dakika


Yolculuğunuz sırasında size sevimli mi sevimli lâkin bir o kadar da yorucu biri mi eşlik edecek? Evet, canınız bebeğiniz ya da şanslıysanız biraz olsun büyütmüş olduğunuz çocuğunuzdan başkası değil. Eğer yolculuğunuzu hayatınızın bu en yakın arkadaşlarından biri ile yapma kararı aldıysanız o halde size yardımcı olacak bilgileri listelemek istedik. Bu tüyoları bildiğiniz sürece siz de minik yavrunuz da ve hatta diğer yolcular da rahat bir yolculuk geçirmiş olacaksınız.

 Merak etmeyin, kaygılı olan tek ebeveyn siz değilsiniz, her anne-baba valiz hazırlamaya başladığında kendini nelerin beklediğini düşünür. Önce derin bir nefes alın ve birlikte geçireceğiniz serüvene odaklanın. Haydi başlayalım…

Ön Hazırlık


Yolculuğunuz esnasında bebeğinizin gergin olmaması adına mutlaka vakit geçirirken mutlu olduğu şeyleri yanınıza almalısınız ve bu objeler elinizi attığınız anda ulaşabileceğiniz bir noktada olmalı.

Eğer mama ya da yemekten hoşlandığı şeyler var ise bunları da paketleyip yanınızda bulundurmalısınız. Dökmez mama kapları (atıştırmalık kabı) işinize yarayabilir.

Bez kullanmaya devam ediyorsanız eğer bez ve ıslak mendil almayı unutmamalısınız, aksi durumda altı ıslak kalan bebeğiniz huzursuzlanabilir.

Ulaşım Tercihiniz


Eğer uçak yolculuğuna çıkıyorsanız erkenden havalimanında olmanız çok önemli, yoksa sizi de bebeğinizi de çok yoracak bir koşuşturmanın içine girebilirsiniz. Bu, yolculuğunuzu kötü etkileyebilir.

Araba ile seyahat etmeye karar verdiyseniz yolculuk saati seçiminiz çocuğunuz açısından önemli bir ayrıntı. Uyku saatine yakın bir saat aralığı seçerseniz hem yolculuğa bir nebze adapte olmuş olacaktır hem de belli bir süre sonra uykuya geçecektir.

Kurtarıcılar


Önceliğiniz; araç tutması gibi bir probleminiz varsa doktorunuzdan öneriler alın.
Kendiniz ve çocuğunuz için güvendiğiniz markaların güneş gözlüklerini unutmayın.
Sinek kovucular ve cildinize uygun koruması yüksek güneş kremleri olmazsa olmazlardan.

Yolculuğunuza başlamadan önce eğer çocuğunuz bilinçli ise mutlaka onun da fikirlerini alın ve yapacağınız seyahat hakkında ona da bilgi verin. Konforunuzdan ödün vermemek için RentiCar.com ‘a uğrayın ve yolun tadını RentiCar ile çıkarın.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler