19.5 C
İstanbul
27 Mayıs 2024
Renticar Araç Kiralama

BMW Yakında Elektriğini Güneşten Üretecek

Otomotiv DünyasıBMW Yakında Elektriğini Güneşten Üretecek
Okuma Süresi: < 1 dakika


Bir uçak motoru üreticisi olarak kurulan BMW, pozitif anlamdaki birçok konuda öncü olmayı başaran bir marka olmuştur. BMW’nin efsanevi logosu 1917’de marka olarak tescillenmiş, BMW simgesini taşıyan ilk araç Mart 1929 ‘da üretilmiştir.

BMW 6 silindirli motoru ve sayısız teknik yeniliği ile yüksek performans, konfor ve güvenlik anlamında öncü olmuştur. Avrupa çapındaki yarış pistlerinde zafer kazanıp BMW ConnectedDrive ile araç içerisinde sınırsız internet kullanımı sağlayan ilk otomobil üreticisi olmayı da başarmıştır.

 Ve 2020’de çevik sürüş özellikleri, yüksek performansı ve verimliliği ile yola çıkmaya hazır olan tamamen elektrikli ilk BMW SAV otomobil severler ile buluşturdu.

“Bedeni maceracı, ruhu elektrikli” mottosu ile hem kısa hem de uzun yolculuklarda vazgeçilmez hâle geldi.  

 2022 yılında ise Otomotiv sektörüne yeni bir boyut getiren teknolojiyi dünyanın beğenisine sundu ve BMW’nin Flow – E Ink modeli otomobil tutkunlarına tanıtıldı.

Ses Getiren En Hızlı ve En Güçlü Elektrikli Otomobil


Emirates Global Aluminium (EGA) ile uzun süredir iş ilişkisi içinde olup güneş enerjisi kullanılarak üretilen alüminyumu bu şirketten tedarik eden BMW, yeni adımlar atmaya devam ediyor. Sürdürülebilirlikte öncülük etmek ve koydukları hedefleri gerçekleştirebilmek adına “BMW Elektriğin Öncüleri” topluluğuna yönelik Solarçatı ile de iş birliği yaptı. Amaçlar: Türkiye otomotiv sektörünün elektrifikasyon dönüşümüne “öncü” olmak.

 Borusan Otomotiv’in Türkiye temsilcisi olan BMW, yenilikçi ve sürdürülebilir adımlarına sertifikalı rüzgâr enerjisinden üretilen elektrikten sonra güneş enerjisini de katıyor. BMW’nin Solarçatı ile yapmış olduğu iş birliği kapsamında elektrikli BMW severler, bundan sonra evlerine kurulabilecek bir sistem sayesinde edinmek istediği güneş enerjisini üretebilecek.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler