23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Çocuğunuzla Güzel Bir Gün

Hobi – LifestyleÇocuğunuzla Güzel Bir Gün
Okuma Süresi: 2 dakika

2020’nin ilk çeyreğinden itibaren dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını, hem fiziksel hem de psikolojik etkileri bakımından ülkemizde ve dünyada olumsuz etkilerini hissettirmeye devam ediyor. Covid-19’la birlikte oluşan yeni normalin olumsuz etkilerinden belki de en çok muzdarip olanlarsa çocuklar oldu.

Kısıtlamalar nedeniyle hayatlarının belki de en enerjik döneminde evlere sıkışıp kalan çocukların dışarıda vakit geçirmeye ve fiziksel aktivitelere katılmaya bugünlerde her zamankinden daha çok ihtiyaçları var. Sizler içinçocuklarla sağlık ve keyif dolu bir deneyim için önerilerimizi derledik.

Birlikte karar alın

Birlikte karar alın

Bugün her şey onların istediği gibi olsun. Aracınızı kiralarken bile aracı beraber seçin. Hatta ona özelliklerinden bahsedin ve doğru karar alması için münazara edin. Yola çıkmadan önce bu yolculuğun kendi hayal ettikleri biçimde gerçekleşeceğine inanıp bunun mutluluğunu ve sorumluluğunu paylaşmalarına imkân tanıyın.

Güzel bir kahvaltıyla güne başlayın

Güzel bir kahvaltıyla güne başlayın

Çocukların kahvaltıda en sevdiği şeylerden biridir patates kızartması; hele de hazır değil, taze patatesle ve geleneksel usullerle kızartılmışsa. Rotanız üzerinde kendinize güzel bir kahvaltıcı seçin, yol üstü keyifli bir lezzet durağında günün en önemli öğününü, taze, organik ve leziz kahvaltılıklarla dolu bir masayla halledin. Bu konuda özellikle Şile yolu üzerindeki köy kahvaltıcıları harika bir tercih olabilir. Çocuklarınızın bir yandan sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlaması, bir yandan da evcil hayvanlarla gerçek bir köy deneyimi yaşayabilmeleri için Şile tercih edebileceğiniz bir istikamet olacaktır.

Çok gezen bilir

Çok gezen bilir

Çocuklarınızın yalnızca eğlendikleri değil, birçok şey öğrenip, yeni deneyimler yaşadıkları bir gün geçirmeleri de en az koşup, oynayıp, enerjilerini atmaları kadar önemli. Yeşillikler içinde keyifli bir yolculuğun ardından rotanızı tarih, kültür ve sanata çevirmenizi öneriyoruz.

Öncelikle seçtiğiniz rota boyunca karşılaşacağınız tarihi, kültürel, mimari güzelliklerle ilgili bir ön çalışma yapın ve çocuğunuzun “rehberi” olun. Yalnızca bir müze ya da sanat galerisi gezerken değil, aracınızla bir yerden diğerine giderken de öğrenmelerini sağlayabilir, yolculuğu eğitici bir serüvene çevirebilirsiniz. Boğaz hattı, bu konuda oldukça zengin. Yol boyu hisarlar, köprüler, yalılarla dolu zengin bir manzara ve aynı zamanda bir kültür koridoru olan Boğaz hattı boyunca çocuğunuzla hem keyifli vakit geçirebilir hem de tüm bu güzelliklerle ilgili keyifli bilgiler paylaşıp gezerken öğrenmelerini sağlayabilirsiniz.

Tema parklar

Sadece araçla gezmek yetmez. Bir de sokakları, mekânları adımlamak gerek. İstanbul’da yer alan tema parklar bu konuda harika bir son durak olabilir. Dahası Tarihi Yarımada’nın birçok semti, açık hava müzesi niteliğinde zengin destinasyonlar. Kendinize bir destinasyon seçin, şehri adım adım ve sokak sokak öğrenirken açık havada olmanın, özgürce sokaklarda dolaşmanın keyfini çocuğunuzla birlikte çıkarın.

Gün sonunda evinize dönünce, enerjisini tamamen atmış olan çocuğunuzun melek gibi uykuya daldığını gördüğünüzde, güzel bir gün geçirdiğinizden emin olacaksınız.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler