20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Bozcaada Caz Festivali

KeşfetBozcaada Caz Festivali
Okuma Süresi: 2 dakika

Bozcaada Caz Festivali Sizleri Bekliyor

Özellikle mevsim yaz ise ve siz buz gibi sulara girdiğinizi hayal etmeye başladıysanız aklınıza ilk gelen yerler arasında ön sıradadır Bozcaada. Kekik kokulu bozkırları, üzüm bağları, bakir koyları ve serin suları ile huzur ve doğa severlerde bağımlılık yapar. Bozcaada’ya gelen hemen hemen herkes kendine dair bir şeyler bulur. Mis kokusu fırınlardan sokaklara taşan kurabiyeleri, arnavut kaldırımlı nostaljik sokakları, ışıl ışıl alışveriş tezgâhları ve tabii sokak sanatının değer gördüğü rengarenk duvarları sayesinde bir gelen bir daha gelmek istiyor. Bu yıl yine Türkiye’nin özellikle son zamanlarda en popüler tatil destinasyonlarından biri olan Bozcaada’da, ada tutkunlarına bir de uzun zamandır festival hasreti çekenler eklenecek.

2017 yılından beri caz ahenklerinin adanın nefis akşamlarına karıştığı festival, bu yıl da gelenleri iyi hissettirmeye devam edecek.

Bu yıl yapılacak olan festival Paribu ana sponsorluğunda ve Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here, Metro Türkiye, Organics by Red Bull destekleriyle gerçekleşecek. 6. kez düzenlenecek festival bu sene şifa teması ile 26-28 Ağustos tarihleri arasında Bozcaada’nın keyfini çıkarmaya gelen müzikseverler ile buluşacak. Özellikle son yıllarda dünyanın hastalık ile kıvrandığı, birçok insanın da sevdiklerini yitirmenin verdiği derin acıya karşın bu yıl festival bir bütünün parçası olmanın iyileştirici gücüne odaklanıyor. Birlikte olmanın etrafa yaydığı şifaya kucak açıyor.

Yapılacak olan konserlerde sahne alacak isimler de belli oldu. Ödüllü sanatçı Shishani & Miss Catharsis; soul, pop ve indie rock notalarını harmanlamasıyla öne çıkıyor. Ayrıca Max Plattner Trio ve Fransız grup NOUT insanlara iyi gelmeyi hedefliyor. Ruh, akıl ve beden üçlüsüne hitap edip bir denge oluşturmayı hedefliyorlar. Öte yandan Türkiye’nin en köklü müzik gruplarından Yeni Türkü ile klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici de caz tınılarıyla festivalde boy gösterecekler.

Bu isimlerin dışında da daha birçok önemli müzik üstadı festivalde yer alacak. Bunlardan Almagest Quintet caz fırtınası estirecekken Fransız cazının en önemli isimlerinden Guillaume Perret ile Türkiye’nin en iyi davulcularından Volkan Öktem aynı sahneyi paylaşacaklar.

Bozcaada Caz Festivali; kültür politikaları, adanın yerel ve kültürel tarihi, gastronomi, girişimcilik, sanat ve well-being kapsamında birden çok ilgi alanına yönelik bir programı festival ve müzik tutkunlarının beğenisine sunacak. KEŞİF programı; toplumsal cinsiyet eşitliği, ekolojik dönüşüm ve erişilebilirlik savunuculuk alanlarına dikkatleri çekiyor.

Bozcaada herkesi festivale bekliyor. Uzun zamandır güzel bir festival hasreti çekenler mutlaka gitmeli.

Bozcaada Caz Festivali Konser Programı:

26 Ağustos Cuma

Almagest Quintet (Cenk Erdoğan, Eylem Pelit, Hamdi Akatay, Tuluğ Tırpan, Volkan Öktem)

Shishani & Miss Catharsis (Erlinda R.S.S.P. Vranckx, Jaimie van Hek, Cecilia Moyano Adriaanse, Jasmine van der Waals)

Yeni Türkü

27 Ağustos Cumartesi

Dilan Balkay

Guillaume Perret (FR) & Volkan Öktem

Max Plattner Trio (Lorenzo Sighel, Marco Stagni, Max Plattner) (NL)

28 Ağustos Pazar

Hüsnü Şenlendirici

İKİ (Alp Ersönmez & Çağrı Sertel) NOUT (Delphine Joussein, Rafaëlle Rinaudo, Blanche Lafuente) (FR)

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler