23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Eğlencenin Rehberi: Festivaller

Hobi – LifestyleEğlencenin Rehberi: Festivaller
Okuma Süresi: 2 dakika


Şehrin yoğunluğundan sıkıldık, biraz da eğlenelim diyen İstanbullular müjde! Sizlere bugün eğlencenin rehberi olacak iki festivalden bahsetmeye geldik.  

23 gün boyunca eğlencenin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz İstanbul Gençlik Festivali, 23 Temmuz’da kapılarını sizlere açıyor. Kültür, sanat ve eğlence… Ne ararsanız var. Onların söylemiyle “İstanbul çok büyük, sen bir de İstanbul’un festivalini gör! 

Aynı zamanda Fanta da Fanta-Fest’in yaklaştığını duyurdu. 18 Ağustos’ta başlayacak Fanta-Fest, Eylül’e kadar devam edecek ve bu süreçte 10 ayrı şehirde sizlerle birlikte olacak. 

İstanbul Festivali

Festivalin içeriğinde şunlar bulunuyor: 

Konserler

Türkiye’nin en sevilen sanatçılarının sevdikleriyle bir araya geleceği konserler İstanbul Festivali’nde sizleri bekliyor. İstanbul Festivali’nde konser gecelerinin ışıltısı şehri aydınlatacak!  

Bazı konserler: 

1 Ağustos 2022 21:30 – Berkcan Güven 

7 Ağustos 2022 21:30 – Simge Sağın 

10 Ağustos 2022 21:30 – Sertab Erener 

13 Ağustos 2022 21:30 – Şimdi 90’lar [Metin Özülkü Orketstrası (Burak Kut, Eda Özülkü, Erdal Çelik, Ferda Anıl, Yarkın, Jale, Metin Özülkü, Rehan Karaca, Sibel Alaş, Ümit Sayın, Yonca Evcimik)] 

Gösteriler

Sanatla ilgilenenlerin de keyifli vakit geçireceği yer yine İstanbul Festivali. Tiyatrolar, dans gösterileri, performans sanatları, imza günleri ve daha fazlası bu festivalde. 

Çocuk Atölyeleri 

Anneler-babalar, sizlere de süper bir haberimiz var! Çocuklarınızla birlikte eğlenebileceğiniz ve keyifli vakit geçirebileceğiniz etkinlikler de İstanbul Festivali’nde sizlerle. Dramalar, danslar, sanat atölyeleri kukla ve çocuk tiyatroları ve gösterileri ile çocuklar hem eğlenecek hem de öğrenecek. 

E-Spor

Oyun dünyasının en bilinen influencerları katılımcı turnuvaları ve özel içerikler de İstanbul Festivali’nde. Oyun severleri bol eğlenceli ve bol rekabetli dakikalar bekliyor. 

Lezzetler

Herkesin bayılarak yediği o sokak lezzetleri ünlü şeflerin lezzetli ellerinden sizlere ulaşıyor.  

Sanat

Yeni medya sanatları, geleneksel sanatlar, resim, heykel, fotoğraf, yazın alanı ve çok daha fazlası İstanbul Festivali’nde. 

Bilet Fiyatları

Günlük Bilet  

Hafta içi: 40 TL 

Hafta sonu: 50 TL 

Günlük Açık Bilet 

Tek kişi: 60 TL  

Aile: 50 TL 

Kombine Bilet 

Tek kişi: 500 TL 

Aile: 400 TL 

Sahne Önü 

Tek kişi: 150 TL 

Aile: 130 TL 

Fanta Fest

Festival 18 Ağustos’ta Ankara’da ünlü ve sevilen pop şarkıcısı Edis ve rap dünyasının bilinen isimlerinden Gazapizm ile başlıyor. Saat bilgisi henüz açıklanmadı. Eylüle kadar devam edecek olan konserin ise şehirleri şunlar: 

Ankara (18 Ağustos), Samsun (21 Ağustos), Kayseri (23 Ağustos), Malatya (25 Ağustos), Şanlıurfa (27 Ağustos), Adana (29 Ağustos), Antalya, İzmir, Bursa, İstanbul. 

Festival’in devamı ve eylül ayı konserlerinin bilgileri yakında Fanta’nın resmi sitesinde açıklanacaktır. 

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler