20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Çocuklarla Uzun Yola Çıkmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hobi – LifestyleÇocuklarla Uzun Yola Çıkmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Okuma Süresi: 2 dakika

Uzun yol bir keyif. Ancak çocuklarla uzun yolculuk yapmak, sanılandan daha zor olabiliyor. Tabii doğru bir hazırlıkla bu zorlukları bir keyfe dönüştürmek, çocuğunuz içinse yolculuğu unutulmaz bir anı hâline getirip seyahat kültürünü aşılamak çok kolay. Gelin, çocuklu bir yolculukta sizi neler bekliyor, ne gibi hazırlıklar yapmalısınız, birlikte göz atalım.

Yolu hikâyeleştirin

Yol boyu sıkılacak, bunalacak, uyuyup, uyanıp, huysuzlanacaklar, hazır olun. Tüm bu mızmızlıkların önüne geçmek için hazırlıklı olmalı ve dahası, yolculuğu bir bilinmeze seyahat olmaktan çıkarıp merakla bekledikleri bir serüvene çevirmelisiniz. Yol ve yolda karşılaşacaklarınızla ilgili sürekli bilgi verin öncelikle. “Birazdan ünlü xxx’i göreceğiz, sana hikâyesini anlatmamı ister misin?”, “20 dakika sonra karşımıza harika bir manzara çıkacak, heyecanlı mısın?”, “Biraz daha sabredersen, harika bir yemek bizi bekliyor”. Çocuğunuzu yolculuğun bir parçası hâline getirir ve heyecanını hep diri tutarsanız hem sizin için işler kolaylaşır hem de yol çocuğunuz için bir serüvene dönüşür.

Bolca oyun

Yola çıkmadan hazırlığınızı yapın. Sıkıcı bir güzergâhta, hayallerle heyecanını diri tutamayacağınız bir durumda, kendini oyalaması için birkaç alternatifinizi yola çıkmadan hazır etmeyi unutmayın. Yol boyunca sıkılmadan oynayıp uykusu gelene dek yolu size “dar etmemesi” için ön hazırlık önemli.

Şarjınızı daizleyecekleri de full’leyin

Tablet, telefon, artık hangisini tercih ediyorsa. Çocuğunuz yol boyunca sıkılmasın diye hem şarjınız tam olsun hem de izleyeceği en sevdiği şeyleri, yola çıkmadan indirmiş olun. Böylece internet çekmese de çocuğunuz sevdiği şeyleri izleyebilir, siz de yolun keyfini çıkarabilirsiniz. Tabii, yanınıza bir powerbank almayı da ihmal etmeyin. 

Bolca atıştırmalık

Yol boyu lezzet duraklarına uğrayacak olsanız bile, yanınızda tedbiren bolca atıştırmalık olsun. Hem evden hazırlıklı çıkın hem de bir markete uğrayıp çocuğunuzu şımartacak birkaç abur cuburu hazır edin. Yolda işler “yolunda” gitmezse size zaman kazandıracak ve arka koltuktaki mutsuzluğu ortadan kaldıracak seçeneklerle dolu olsun eliniz ki yolculuk eziyete dönüşmesin.

Bol bol mola

Güzergâhınızdaki keyifli ve kaliteli –ve tabii ki temiz- tesisleri, yol üstü lezzet duraklarını yola çıkmadan önce belirleyin ve bol bol mola verin. Hem sağlık için hem de çocuğunuzun keyifle seyahat edebilmesi için, e tabii bir de yol üstü lezzetleriyle kendinizi ve sevdiklerinizi şımartabilmeniz için, bu hazırlık oldukça önemli. İşinizi şansa bırakmadan, bütün durakları yola çıkmadan haritanızda işaretlemek, yolculuğun keyfine keyif katacaktır.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler