18.3 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Çocuklu Seyahatte Yanınıza Almanız Gerekenler

Hobi – LifestyleÇocuklu Seyahatte Yanınıza Almanız Gerekenler
Okuma Süresi: 2 dakika

Yolculuk hazırlığını tamamladınız, ancak hele bir de kısa ya da uzun süre konaklayacaksanızçantanızda yer alması gereken olmazsa olmazlarınız var. Aşağıdaki liste, yolculuğun ve tatilinizin keyifle tamamlanması için asla unutmamanız gerekenleri içeriyor. Göz atmadan yola çıkmayın!

Bolca ıslak mendil ve dezenfektan

Covid’le birlikte hayatımıza giren tedbirlerden biri gibi görünse de çocukla yapılacak bir yolculukta hele de uzun yola gidiyorsanız her zaman yanınızda bolca ıslak mendil ve dezenfektan bulundurun. Yol üstünde vereceğiniz her mola, 5 yıldızlı bir otel konforu ve hijyeninde olmayacaktır; tedbirli olmak hem yolculuğu hem de tatili siz ve çocuğunuz için sağlıklı ve hijyenik hâle getirir.

Ağrı kesici, ateş düşürücü, mide ilacı

Yolun ve hava değişiminin ne getireceği belli olmaz. Tedbirinizi alın ve kötü sürprizlere hazırlıklı olun. Bu yalnızca çocuğunuz için değil, sizin için de önemli bir tedbir. Emin olmak, rahat olmak anlamına gelir, tedbiri elden bırakmayın.

Tırnak makası

Hep unutulur ve mutlaka ihtiyaç duyulur. Çantanız için mutlaka bir adet yedek bulundurun ve seyahatlerinizde asla yanınızdan ayırmayın. Tırnak makası küçüktür ancak yokluğu çok uğraştırır.

Böcek kovucu spreyler ve kremler

Nereye, hangi mevsimde giderseniz gidin, bu tedbiri yanınızda bulundurmayı unutmayın. Her bölge, kendine has bir bitki örtüsüne ve habitata sahiptir ve daha önce vücudunuzun tanımadığı her temas, istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Tatilinizin zehir olmasını istemiyorsanız bu tedbiri ihmal etmeyin.

Diş macunu, diş fırçası ve diş ipi

Unutsam da gittiğim yerden alırım diyerek ihmal edebildiğimiz bu basit detaylar, yol üstü lezzetlerinin keyfini çıkardıktan sonra ihtiyaç duyabileceğiniz önemli yol arkadaşlarınız. İhmal etmeyin ve mutlaka yanınızda birer yedek bulundurun.

Yedek iç çamaşırları ve fazladan poşet

Çocuk sahibiysenizbunlara niye ihtiyaç duyabileceğinizi biliyorsunuzdur, o yüzden fazla detaya girmiyoruz. Bavulların haricinde, mutlaka yanınızda, aracın içinde de birer yedek bulundurmanızda yarar var. Ne olur ne olmaz.

Kalın bir kıyafet, yolculuk battaniyesi ve yastık

Yol uzunsa ve çokça mola gerekiyorsa, farklı bölgelerden geçecekseniz, gece ve gündüzü bir arada yaşayacaksanız her hava durumuna hazırlıklı olun. Klima hayat kurtarır evet, ancak molaları da hesaba katın. Dahası, çocuğunuz üşümesin diye siz ter atmayın, üstünü güzelce örtüp yolunuza keyifle devam edin.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler