24.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Hafta Sonu Cunda’ya: Yol Üstü Mutlaka Denenmesi Gereken Lezzetler

GastroHafta Sonu Cunda’ya: Yol Üstü Mutlaka Denenmesi Gereken Lezzetler
Okuma Süresi: 2 dakika

Her mevsim başka güzel bir cennet Ayvalık, Cunda. Peki, Ayvalık ve Cunda’ya giderken yol üstünde başka ne güzellikler var, hiç düşündünüz mü? Bu hafta sonu bir araç kiralayıp keyifli bir yolculuk yapmak ve yolculuğun en keyifli tarafı olan yol üstü lezzetlerini keşfetmek isterseniz sizin için takip edebileceğiniz eşsiz bir gastronomi rotası hazırladık.

Lokanta Bahar

Dünyadaki hemen tüm iyi restoranların ortak özelliği, bölgesine has yerel malzemelerle, en taze lezzetleri servis etmesiyle ünlüdür. Lokanta Bahar, bu yönüyle dikkat çeken, “esnaf lokantası” kavramına yeni bir soluk getiren, çok özel bir yer. Ülkenin birçok yemek kritiğinin ziyaret ettiği ve tam not verdiği Lokanta Bahar’da, zeytinyağlılar öncelikli olmak üzere, taş fırında hazırlanan kuzu incik, kokoreç, sura, güveç gibi özel lezzetleri de deneyimleyebilirsiniz. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken, yolunuzu uzatmaya değecek, saklı bir hazine diyebiliriz Lokanta Bahar için.

Adres: Kapıcıbaşı, Ş. Tanju Baytekin Sk., 10300 Edremit/Balıkesir

Düzdağ Tost

Susurluk tostu bir fenomen, ancak bu fenomenin en iyisi, birçok otorite tarafından tam not alan Düzdağ Tost. Bu tostu özel kılansa tercih edilen malzemenin kalitesi. Bölgenin ünlü Yanturalı sucuğuyla ve özel peyniriyle hazırlanan tostları tattığınızda “ben daha önce Susurluk tostu yememişim” diyeceksiniz.

Adres: Han, Garaj Cd. No:3, 10600 Susurluk/Balıkesir

Aslanboğa Kokoreç

En az İzmir kadar kokoreciyle ünlü bir diğer şehrimizdir Balıkesir. Bandırma’ysa birçokları için ülkenin kokoreç konusunda başkenti olarak kabul edilir. Zevkler ve renkler kadar tartışılmaz olansa Bandırma’nın meşhur Aslanboğa Kokoreç’inin kalitesidir. Balıkesir kuzusunun ünü ve bölgedeki ustaların hünerini göz önünde bulundurursak Aslanboğa Kokoreç, meraklısı için yolunu uzatmaya değecek bir lezzet durağı diyebiliriz.

Adres: Paşa Alanı, Çengel Cd. No:87, 10100 Balıkesir Merkez/Balıkesir

Hacıoğlu Aşkın Ayvalık Tostu

Tek bir adres vermenin zor olduğu, Ayvalık ve Cunda’ya yolunuz düştüğündeyse yemeden dönülmemesi gereken bir lezzet. Ekmeğinden malzemesine, bu her şeyiyle özel tostun birçok iyi adresi arasındaysa Hacıoğlu Aşkın geliyor. Çıtır çıtır ekmeği, bol ve kaliteli malzemesi ve bol köpüklü ayranıyla, mutlaka uğranması gereken mekân.

Adres: Fevzipaşa-vehbibey, Atatürk Blv. No:2, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Bay Nihat Restoran

Artık Ayvalık’a varılmış, Cunda’ya yol almaya başlamışsak son durak Bay Nihat. Ege’ye leziz bir merhaba demek için en doğru adres olan Bay Nihat, 100’ü aşkın meze çeşidiyle, günün her saati hizmet veriyor. Restoran, balık sucuğu, balık pastırması gibi lezzetleriyle meşhur. Tam bir Ege deneyimi vadeden Bay Nihat’ı ziyaret edip lezzet rotanızı noktalayabilirsiniz. Adres: Mithatpaşa, Cumhuriyet Cad. Bay Nihat Lale Otel No:12, 10405 Ayvalık/Balıkesir

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar ile Ayvalık & Cunda araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler