18.3 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Dünyanın en pahalı arabaları

Otomotiv DünyasıDünyanın en pahalı arabaları
Okuma Süresi: 2 dakika

Lüks, şatafat, zenginlik dendiğinde akla gelen birkaç imgeden biri de şüphesiz çarpıcı güzellikleri, eşsiz, lüks donanımları, az sayıda insan tarafından sahip olunmaları nedeniyle koleksiyon ürünü olma özellikleri ve tabii ki dudak uçuklatan fiyatlarıyla arabalar. Bunlar tabii, her gün sokakta görmeye aşina olduklarımızdan biraz daha farklı ve çokça pahalı “oyuncaklar”.

Ferrari, Maserati, Lamborghini gibi bir çırpıda sıralayabileceğimiz markalara ek olarak adını belki de daha önce hiç duymadığınız, çok az sayıda insan tarafından sahip olunan hatta dünya gözüyle gören insan sayısının bile çok az olduğu dünyanın en pahalı arabalarını sizler için sıraladık.

 1. Pininfarina – Battista
  2.5 milyon $
  1827 beygir gücü, tahayyül edebileceğimizin üstünde bir sürat. Üstüne eşsiz bir tasarım ve 2.5 milyon dolar gibi bir fiyatı da eklediğimizde ortaya Pininfarina Battista çıkıyor.
 2. Mercedes – AMG Project One
  2.7 milyon $
  Alıştığımız Mercedes’ten oldukça farklı olan AMG Project One, markanın yollarda görmeye en alışık olmadığımız modeli. 1200 beygir gücüne sahip olan araç, aynı zamanda küçük bir servet değerinde.
 3. Aston Martin – Victor
  3 milyon $
  Bir sonraki James Bond filminde görmeyi umduğumuz bir model olan Aston Martin Victor, hem fiyatı hem de tasarımıyla göz dolduruyor. 3 milyon dolar değerindeki araç, İngiliz araçları arasında en pahalılardan biri olarak öne çıkıyor.
 4. Aston Martin – Valkrye
  3.2 milyon $
  Markanın bir diğer yıldızı, adını İskandinav mitolojisinden alan Aston Martin Valkrye, 1160 beygir gücündeki V12 motoru ve 3.2 milyon dolar değeriyle listemizin ortalarında kendine yer buluyor.
 5. Bugatti – Chiron Pur Sport
  3.6 milyon $
  Süper araçlar dendiğinde gözlerde canlanan en önemli imgelerden biri olan Bugatti’nin Chiron Pur Sport’u, 1500 beygir gücünde ve 3.6 milyon dolar değerinde.
 6. Lamborghini – Sian
  3.6 milyon $
  “Adını bakmadan yazabilen bile az” şeklinde bir espriye sahip olan Lamborghini’nin en pahalı süper otomobili olan Sian, 3.6 milyon dolar değerinde. Doğru semtteyseniz, sokaklarda da rastlayabileceğiniz bir model olmasının yanı sıra, otomobil tutkunları için yeri apayrı bir marka olan Lamborghini, en pahalılar listesinin de her zaman ayrılmaz parçası.
 7. Mercedes – Maybach Exelero
  8 – 10 milyon $ (tahmini)
  Çok lüks, çok şık ve çok çok pahalı. Mercedes’in lüks ötesini temsil eden Maybach’ın Exelero modeli, 8-10 milyon dolar gibi tahmini bir satış fiyatıyla yollardaki yerini almak üzere henüz söylenti aşamasındaki bir araç olarak listedeki 2. sırayı işgal ediyor.
 8. Rolls Royce – Boat Tail
  28 milyon $ (tahmini)
  Çok daha hesaplı lüks yatlar var dersek abartmış olmayız. Ama söz konusu marka Rolls Royce olunca fiyat birden normalleşiyor. Prestijin yollardaki adı olan Rolls Royce’un yakında piyasaya çıkması beklenen modeli Boat Tail, en az 25 milyon dolar değere sahip olacağı öngörülen ve bu yönüyle şimdiden listelerin ilk sırasında yerini alan sıra dışı bir model.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler