23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

En Az Yakan Arabalar

Otomotiv DünyasıEn Az Yakan Arabalar
Okuma Süresi: 2 dakika

En sık sorulan, en çok araştırılan, her geçen gün daha fazla tartışılan bir konu: En az yakan arabalar hangileridir? Her geçen gün daha fazla merak edilen bir konu olması nedeniyle, biz de bu konuda ufak bir araştırma yapıp sizlerle sonuçları paylaşmak istedik. Bugünün şartlarında, araç tercihlerinin birinci nedeni olan yakıt tasarrufu anlamında en başarılı araçlar listemize göz atıp araç kiralarken yakıt masraflarınızı en aza indirebilir, yolculuğun keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

 1. Peugeot 208 BlueHDi
  İlk sıramızda bir Fransız var. Peugeot 208 BlueHDi, yakıt cimrisi olma özelliğiyle birçok kullanıcı tarafından en çok tercih edilen araç olma özelliği taşıyor. Aracın ortalama tüketimi, 100 kilometrede 3 litre civarında.
 2. Volkswagen Polo 1.4 TDI BlueMotion
  Volkswagen dayanıklılığı, konforu ve gücü nedeniyle tercih edilen bir modelken, bu model aynı zamanda en tasarruflular listesindeki yeriyle öne çıkıyor. 1.4 dizel motora sahip araç, 100 km’de 3.1 lt tüketime sahip.
 3. Opel Corsa CTDI ecoFlex
  Listedeki bir diğer Alman’sa Opel Corsa. Yıllardır Türkiye yollarında en sık gördüğümüz araçlar arasında yer alan Corsa, CTDI ecoFlex modelinin 3.1 lt yakıt tüketimiyle, tasarrufseverlerin gönlünde ayrı bir yere sahip.
 4. Peugeot 308 BlueHDi
  Peugeot’nun listede yer alan bir diğer modeli olan 308, ilk sıradaki kardeşine benzer bir tasarrufa sahip. 100 km’de 4.5 lt yakan araç, bu anlamda en tasarruflular listesinin ilk 5’inde yer alıyor.
 5. Hyundai i20 1.1 CRDi Blue
  Ufak ama çok kullanışlı i20, son yıllarda popülaritesi her geçen gün artan bir model olarak listemizin 5. sırasında yer alıyor. Fabrika verilerine göre 3.2 lt yakıt tüketimi gösteren araç, aktif kullanımda 5.1 lt seviyesini görüyor.
 6. Skoda Octavia 1.6 TDI GreenLine
  Skoda, seveni kadar sevmeyeni de çok olan ancak tartışmasız başarılı bir marka. Yakıt tüketimi anlamındaysa oldukça iddialı. 3.2 lt yakıt tüketimiyle oldukça tasarruflu bu aracın, şehir içi kullanımdaki tüketim seviyesi 4.7 litreleri buluyor.
 7. Ford Fiesta 1.6 TDCi ECOnetic
  Çok sevilen, çok kullanılan, çok istikrarlı ve çok tasarruflu bir marka olan Ford’un ülkemizde en çok tercih edilen modeli Fiesta. Yine 3.2 lt yakıt tüketimine sahip olan aracın şehir içi tüketimi 4.7 lt seviyesinde.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler