18.3 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

Dünyanın En Sevilen Doğa Belgeselleri 

KeşfetDünyanın En Sevilen Doğa Belgeselleri 
Okuma Süresi: < 1 dakika


Her an yeni şeylerin keşfedilebileceği, her an insanı hayrete düşürebilecek sayısız duruma ve olguya sahip doğa. İnsanoğlunun evrende var olduğu ve olacağı süreç boyunca cevapsız kalmış ve kalacak sayısız soru barındırır kendisinde. Doğa adeta dipsiz bir kuyu misalidir.  Doğa, aklın kimi zaman yetersiz kaldığı koca bir belirsizlik oluverir. Bunun üzerine düşünenler çektikleri belgeseller ile bazı soruların cevabını bulmaya çalışmışlar. Şimdi birlikte büyük beğeni toplamış bazı belgesellere değinelim.

Frozen Planet

İngiltere yapımı belgesel serisidir. David Attenborough, gezegenimizin kutup bölgelerinde olağanüstü bir yolculukla dünyanın uçlarına seyahat etmiştir. Frozen Planet, kutupları destancı bir biçimde ele almış, dünyanın en büyük vahşi doğasında var olan tüm dudak uçuklatan görkemli elementlerin gücünü yakalamıştır.

Human Planet

2011 İngiltere yapımı belgesel olan Human Planet, kamerayı kendimize, yani insan türüne çeviren ilk doğa tarihi belgesel dizisidir. İnsanların ormandaki kökenlerimizden çayırlara, çöllere, okyanuslara, nehirlere, kendi çevremizin yaratılmasına kadar her habitatta yaşamayı nasıl öğrendiğini açıklamaya çalışır. Ayrıca belgesel, tüm zorluklara ve hayvanlarla ortaklaşa çalışmaya nasıl adapte olunduğunu da ele alır. Buna ek olarak kabilelerin hayvanların taklitlerini yaparak hayatlarına nasıl uyarladıklarını da seyirciye aktarmaya çalışmıştır.

Seven Worlds, One Planet

David Attenborough tarafından sunulan bu dizi, Afrika’nın yanmış kavrulmuş ovaları ve Antarktika’nın donmuş suları da dahil olmak üzere tüm kıtalardan olağanüstü, yeni hayvan davranışlarını içerir. Yedi eşsiz kıtamızın olağanüstü vahşi yaşam hikâyelerini ve görünmeyen vahşi doğasını ortaya koymuştur. Her bölümün yapımcısı farklı olan belgesel, yayınlandığı ilk gün 8,7 milyon kişi tarafından izlenmiştir. Evren her an insanoğluna yeni farklı tarafını göstermeye devam ediyor.

Siz yeni keşiflere açılırken, RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler