20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

En “Ekstrem” 5 Lokasyon

Gezi – SeyahatEn “Ekstrem” 5 Lokasyon
Okuma Süresi: 2 dakika

Adrenalin bağımlılığı başka bir şeye benzemez! Ekstrem spor tutkunları için hafta sonu ya da hafta içi, bulabildikleri her fırsat, adrenalin, macera, heyecan dolu bir etkinlik için yola koyulmak demek. Tutkunlarının zaten neredeyse tüm detaylarına hakim olduğu ancak meraklıları, yeni başlayacak olanları, yalnızca keyifli bir hafta sonunda bolca maceraya, heyecana tanıklık etmek isteyenleri için ülkemizde ekstrem sporların en iyi 5 adresini sıraladık.

Köprülü Kanyon

Antalya’nın deniz ve yaz tatiliyle özdeşleşen kimliğine ek olarak, ekstrem sporlar için de eşsiz bir lokasyon olduğunu biliyor muydunuz? Rafting, kaya tırmanışı, trekking, kampçılık gibi birçok doğa sporu için harika alternatifler sunan Antalya’da, bu konudaki en ikonik noktalardan biriyse Köprülü Kanyon. Ülkemizdeki en popüler rafting parkurlarından birine ev sahipliği yapan Köprülü Kanyon, farklı zorluk seviyelerinde alternatifleriyle, yalnızca deneyimli sporcuların değil, başlangıç düzeyindeki kişilerin de rahatça bu sporu deneyimleyebileceği keyifli bir lokasyon.

Ölüdeniz

Dünyanın en güzel manzaralarından birini kuş bakışı izlemek, hatta o manzaranın bir parçası olmak isterseniz sizi Ölüdeniz’e yönlendirebiliriz. Yamaç paraşütü konusunda dünyadaki en ilgi gören lokasyonlardan biri olan Ölüdeniz’de, Babadağ’dan Ege manzarası eşliğinde profesyonel paraşütçüler eşliğinde süzülerek, bir ömür unutulmayacak güzellikte eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Uzun ve dolu dolu bir hafta sonu için onlarca farklı etkinlik ve dolu dolu bir deneyim vadeden Ölüdeniz, adrenalin tutkunuzu tatmin etmek için tercih edebileceğiniz en “mavi” duraklardan biri.

Kaş

Bambaşka bir boyuta geçip yeni bir evren ve sıra dışı canlılarla, neredeyse doğa üstü bir deneyim yaşama fikri kulağa nasıl geliyor? Böylesi renkli bir deneyim kulağa ancak fantastik film evrenlerinde yaşanabilir gibi gelse de aslında Kaş’ta yapacağınız bir scuba diving etkinliği tam olarak aynı hissi yaşamanıza imkân verecek.

Su altının fantastik güzelliklerine yakından tanıklık edebileceğiniz dalış etkinlikleri, her deneyim seviyesinden insanı kapsayacak çeşitlilikte. Kısa bir eğitimin ardından bu deneyimin bir parçası olabileceğiniz gibi, bu konuda uzmanlaştıkça mağara dalışı gibi çok daha zorlu ve büyüleyici etkinliklerin de parçası olma imkânı yakalayabilirsiniz.

Melen Çayı

Bir dönem haberlerde sıkça duyduğumuz, İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan Melen Çayı, yalnızca bu kadarla kalmayıp aynı zamanda macera tutkunlarının adrenalin ihtiyaçlarına da cevap veriyor.

Bolu ili sınırları içerisinde yer alan Melen Çayı, özellikle son yıllarda rafting tutkunlarının uğrak noktası halini aldı. Hem İstanbul hem de Ankara’ya eşit mesafede olması, Melen Çayı’nın popülerliğini artıran en önemli faktörler arasında yer alıyor. Doğayla iç içe bir hafta sonu geçirmek isterseniz yalnızca 2,5 saatlik bir yolculukla, kendinizi yeşillikler içinde, macera dolu dünyada bulabilirsiniz.

Geyikbayırı

Kaya tırmanışı ülkemizde çok yaygın olmayan, niş bir kitle tarafından tercih edilen bir spor. Ancak son yıllarda bu durum değişmeye başladı. Şehirlerde birer birer açılan tırmanış parkurları ve bu konudaki eğitimlerden sonra birçok insan, sıfır noktasından başlayıp tırmanış konusunda profesyonelleşerek, bu tutkularını tatmin etmek için doğayla iç içe, gerçek parkurların arayışına girdiler. Bu arayışın çıktığı en “ekstrem” noktaysa Antalya’nın gizli güzelliklerinden, Geyikbayırı. Konyaaltı sınırlarında yer alan Geyikbayırı, Geyiksivrisi Dağı eteklerinde yer alıyor. Yüzlerce farklı tırmanış rotasına ev sahipliği yapan lokasyon, farklı zorluk ve deneyim seviyelerinden tırmanışçılar için erişilebilir ve keyifli bir alternatif olarak her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Siz de tarihin, doğanın ve maceranın bir arada olduğu keyifli bir hafta sonu geçirmek isterseniz Geyikbayırı doğru bir tercih olabilir.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler