23.7 C
İstanbul
20 Haziran 2024
Renticar Araç Kiralama

Her Fırsatta Yeşille İç İçe – Çocuk Dostu Hafta Sonu

Hobi – LifestyleHer Fırsatta Yeşille İç İçe – Çocuk Dostu Hafta Sonu
Okuma Süresi: 2 dakika

Hepimiz hafta sonunu iple çekiyoruz ancak çocuklarımız için durum biraz daha farklı. Çalışan yetişkinler için dinlenmekle özdeşleşen hafta sonu, çocuklarımız içinse bambaşka anlamlar taşıyor; çünkü biz hafta boyu gündelik mesaimizde fazlasıyla yorulsak da çocuklarımızın enerjisi hiç bitmiyor.Hal böyle oluncahafta sonları, hem onların gönlünce koşup oynayarak enerjilerini atacakları hem de yetişkinlerin dinlenip yenileneceği bir alternatif ihtiyacı doğuyor. Bu yazımızda sizler için keyifli bir hafta sonu geçirebileceğiniz, hem tazelenip hem doğayla iç içe huzur bulabileceğiniz “çocuk dostu” konaklama önerilerinde bulunacağız.

Yakın ama bir o kadar da uzak

Villa Fe Çatalca, şehrin tüm yoruculuklarından uzak, ancak kısa bir yolculuk sonunda varabileceğiniz, İstanbul yakınlarındaki en keyifli seçeneklerden biri. Televizyon tarihine damgasını vuran Aşk-ı Memnu, Sıla, Emir’in Yolu gibi birçok diziye de ev sahipliği yapan Villa Fe Çatalca, yeşillikler içinde, 22 odalı çok göz alıcı bir villa aslında. Çocuklar doğayla iç içe keyifli bir hafta sonu geçirirken dinlenipyenilenmek istersenizVilla Fe Çatalca’yı tercih edebilirsiniz.

Maşukiye – Sapanca

Tek bir otel değil, bütünüyle bir lokasyonu değerlendirmek istersenizMaşukiye’ye bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Göl ve dağ manzarasının bir arada yer aldığı, ulaşım anlamında birçok büyük şehre yakın bir alternatif olan Maşukiye’de sayısız etkinlik göz alıcı bir manzara eşliğinde sizleri bekliyor. Birbirinden güzel konaklama alternatiflerinin de yer aldığı Maşukiye’de, hafta sonunu dolu dolu geçirmek mümkün.

Nesin Çiftliği

Çatalca Gökçeali Köyü yolunda yer alan Nesin Vakfı Çiftliği, çocuklarınızın eşsiz bir deneyim yaşayabilmesi adına tercih edebileceğiniz harika bir seçenek. Gönüllülük esasıyla faaliyet gösteren Nesin Çiftliği’nde çocuklarınız yalnızca koşup oynamakla kalmayacak, çiftlikteki birçok faaliyetin bizzat parçası olarak emeğin, sorumluluğun, çalışmanın keyfini de daha çok küçük yaşta tatma fırsatı yakalayacak. Çocuğunuzla birlikte çalışmak, yorulmak ve emeğinizin meyvelerini tatmak isterseniz unutulmaz bir hafta sonu Nesin Çiftliği’inde sizi bekliyor olacak.

İznik

Tarih, doğa, huzur. İznik’i özetleyecek üç kelime seçmemiz gerekse tercihimiz bunlar olurdu ancak tabii ki İznik’in güzelliklerini anlatmak için çok daha fazlasına ihtiyacımız var.

Binlerce yıllık bir tarihe ev sahipliği yapan İznik, aynı zamanda birçok farklı konaklama imkânının da yer aldığı, doğal güzellikleri ve vadettiği birbirinden keyifli aktiviteleriyle, hafta sonu çocuğunuzla yapacağınız bir kaçamak için tercih edebileceğiniz en keyifli alternatiflerden biri.

Ailece macera dolu bir kamp deneyimi ya da karavan tatili için de tercih edebileceğiniz İznik’te, çocuğunuzun birbirinden sevimli çiftlik hayvanlarıyla koşup oynayabileceği; ördekler, sincaplar, tavşanlar gibi belki de yalnızca renkli ekranlardan görüp tanıdıkları birçok hayvanla iç içe olabilecekleri keyifli bir hafta sonu sizi bekliyor.

Bu hafta sonu İznik’i ziyaret edebilir ve dönüşte aracınızı taze ve organik sebze meyvelerle, eşsiz lezzette zeytinyağıyla ve bolca güzel anıyla doldurup unutulmaz bir hafta sonunun güzelliklerini evinize taşıyabilirsiniz.

Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü

Şehirlerden biraz daha uzaklaşmak, yazdan kalma bir deneyim yaşamak isterseniz Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü, Muğla’da sizin için en güzel alternatif olabilir. Gerçek bir köy, doğa ve tabii ki Ege deneyimi için tercih edebileceğiniz Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü, Muğla Gökova’da yer alıyor. Taş evleri, doğal taş jakuzileri, yüzülebilir göleti ve her biri nefes kesici birçok doğal güzelliyle Yenice Vadi Doğal Yaşam Köyü, çocuğunuzun doğaya temas ederek gerçek bir “çocukluk” yaşayabileceği, güzel hatıralarla evinize döneceğiniz çok şık bir seçenek.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler