31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

En Güzel Yürüyüş Parkurları

Hobi – LifestyleEn Güzel Yürüyüş Parkurları
Okuma Süresi: 3 dakika

“Şöyle keyifle yürüyecek bir yer kalmadı” diyorsanız, size güzel bir haberimiz var. Şehrin 1 saatten az sürede ulaşabileceğiniz, yürürken tüm dertlerinizi unutup, ruhunuzu dinlendirebileceğiniz güzellikteki en güzel yürüyüş parkurlarını sizler için derledik

1- Belgrad Ormanı / Sarıyer

Belgrad Ormanı-2

Sarıyer’de yer alan yaklaşık 5500 hektarlık bir oramanlık alana sahip olan Belgrad Ormanı, çeşitli yürüyüş ve koşu parkurları ile İstanbullular için nefes aldıran bir seçenektir. Çeşitli bitki ve hayvan türlerine sahiplik eden Belgrad Ormanı’nda  farklı uzunluklara sahip yürüyüş ve koşu parkurları, su kaynakları, bisiklet yolu, tarihi su kemeri yer almaktadır. Siz de doğa ile iç içe yürüyüş yapmak, şehir hayatının koşuşturmasından uzaklaşmak isterseniz Belgrad Ormanı’na uğramanızı tavsiye ederiz.

Belgrad Ormanı adresi: Bahçeköy Merkez Mahallesi, 34473 Sarıyer/Istanbul

2- Aydos Ormanı / Kartal

Aydos

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Aydos Ormanı, çam ağaçlarıyla çevrilmiş bozulmamış doğasıyla özellikle Anadolu yakasında yaşayan İstanbulluların sıklıkla tercih ettiği bir yürüyüş alanıdır. Oksijene ve doğaya doymak istediğinizde tercih edebileceğimiz Aydos Ormanı içerisinde bir de gölet bulunmaktadır. 5 kilometrelik bir yürüyüş yolunu geçerek parkurunuzu güzel bir manzara ile tamamlayabilirsiniz.

Aydos Ormanı adresi: Çarşı, 34882 Kartal/İstanbul

3- Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu

Belgrad Ormanı’nın 354 hektarlık alanı üzerine kurulmuş olan Atatürk Arboretumu, 1602 egzotik ve 403 endemik bitkiyi bünyesinde barındırmaktadır. Yürüyüş yaparken farklı türlerdeki bitkileri keşfetmek, doğaya kaçış gerçekleştirmek isterseniz Atatürk Arboretumu’nu mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yaklaşık bir saat süren keyifli bir yürüyüş ile farklı deneyimleri bir arada yaşamanız mümkün.

Atatürk Arboretumu adres: İstanbul Üniversitesi, Kemer, Orman Fakültesi, 34450 Sarıyer/İstanbul

4- Bebek Sahili / Beşiktaş

Bebek Sahili / Beşiktaş

İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Bebek Sahili, kuşkusuz İstanbul’un en meşhur sahil hatlarından biridir. Boğaza nazır, tarihin ve doğal güzelliklerin iç içe geçtiği bu rotada yürüyüş yaparken canlı atmosferde huzuru yakalamanın tadını çıkarın. Özellikle hafta sonları, büyük küçük İstanbullular’ın ve turistlerin yürüyüş yapmak ve keyifli vakit geçirmek için tercih ettikleri Bebek Sahili’ni siz de ziyaret ederek bu keyfe ortak olabilirsiniz.

Bebek Sahili adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. No: 30, 34342 Beşiktaş/İstanbul

5- Validebağ Korusu / Üsküdar

Validebağ Korusu

Üsküdar’da yer alan Validebağ Korusu şehirden çok uzaklaşmadan kısa bir mola vermek isteyenler için güzel bir seçenektir.

Yürüyüş alanının etrafı sık ağaçlarla ve kuş cıvıltılarıyla çevrilmiş durumdadır. Ulaşımın çok kolay olduğu Anadolu Yakası’nda yer alan Validebağ Korusu, dört mevsim boyunca muhteşem bir yürüyüş alanı sunmaktadır. Şehrin kargaşasına kısa bir mola vermek istediğinizde böylesine güzel mekanların olduğunu hatırlamanız yeterli olacaktır.

Validebağ Korusu adres: Altunizade, 34662 Üsküdar/İstanbul

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler