20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul’da 1 Gün 5 Yakın Mekan | Avrupa Yakası

Hobi – Lifestyleİstanbul’da 1 Gün 5 Yakın Mekan | Avrupa Yakası
Okuma Süresi: 2 dakika

İstanbul’da gün içinde 5 farklı aktivite yapacağınız 5 yer bu listede!

İstanbul’un yoğun trafik haritası hepimizin malumu. Bu durum her ne kadar canınızı sıksa da programınızı yaparken birbirine yakın mekanları seçerek zamandan ve trafikten tasarruf edebilirsiniz. O zaman gelin güzel bir güzergah hazırlayalım. Ortaköy’den başlayalım, Yeniköy’de yolculuğumuzu tamamlayalım.

1- Ortaköy / Kumpirciler

Kumpirciler

Ortaköy sahile girerken sizleri birçok kumpirci selamlayacaktır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü manzaralı, Boğaz’ın tüm güzelliklerini görebileceğiniz sahile adım atmadan önce kumpircilerde güzel bir kumpir alıp sahildeki banklara oturup manzaranın tadını çıkarın. Fotoğraflarınızı da çektiyseniz arabalara dönüp yolumuza devam edelim.

2- Beşiktaş / İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemil Topuzlu Parkı

Cemil Topuzlu Parkı

İstanbul’un en işlek yerlerinden biri olan Beşiktaş’ta aynı zamanda birçok park bulunmaktadır. Bu parklar içinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemil Topuzlu Parkı hem büyüklüğü hem de manzarasıyla tam da istediğiniz sakinliği sizlere sunuyor. Kamp sandalyenizi alıp oturabilir ya da çimlere sereceğiniz kilim, sedir vs. ile bu güzel parkta uzanıp kitap okuyabilirsiniz. Hemen yakınlarında çay alabileceğiniz bir yer olmadığı için seyyar satıcılardan çay alabilir ya da evde hazırladığınız termostan faydalanabilirsiniz. Yeşillik ve boğaz manzarası sizi dinlendirmişken insanın canı ister istemez balık tutmayı da çekiyor tabii bu manzarada. O zaman yola koyulalım.

3- Arnavutköy Sahil

Arnavutköy Sahil

Balık tutarken tanık olabileceğiniz en iyi manzaralardan birine sahip olan Arnavutköy, balık tutmayı sevenlerin en sevdiği yerlerden biri olarak dikkat çekiyor. Gün doğarken ayrı gün batarken ayrı bir güzel olan bu sahilde insanlar da bir o kadar sıcakkanlı. Etrafınızdaki balıkçılarla sohbet edebilir onlardan balık tutmanın daha önce hiç duymadığınız inceliklerini öğrenebilirsiniz.  (Yolculuğunuzu eğer kışın yapıyorsanız mutlaka; kaşkol, şapka ve eldiveninizi yanınıza alınız)

4- Emirgan

Emirgan Parkı’nda biraz yürüyüş yapıp sonrasında sahildeki kafelerde yemek yemeye kim hayır diyebilir ki? İstanbul’un güzelliğini hissedebileceğiniz Emirgan’ın çiçeklerle bezenmiş korusunda yürümek sizi iyi hissettirecektir. Orada birçok fotoğraf çekip anı biriktirebilirsiniz. Sahil tarafındaki çıkışından çıktığınızda kafelere yaklaşmış olacaksınız. Burada güzelce karnınızı doyurabilir ve manzaraya karşı yemeğinizi yiyip sohbet edebilirsiniz.

5- Yeniköy

Yeniköy

Kapanışı Yeniköy sahilde yapabilirsiniz. Burada mevsimine göre dondurma ya da bozanızı alıp sahilde bir banka geçebilir, günün yorgunluğunu üzerinizden atıp dönüş yoluna koyulabilirsiniz.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler