20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

En İyi Dağ Evi Lokasyonları

Gezi – SeyahatEn İyi Dağ Evi Lokasyonları
Okuma Süresi: 2 dakika

“Dört tarafı denizlerle çevrili” klişesiyle anlatılagelen ülkemizin bir diğer göze çarpan, ancak çok da anılmayan özelliği, dört tarafında sıra sıra dizili olan dağları ve bu dağları çevreleyen eşsiz doğasıdır. Özellikle kış aylarında bir başka güzellikte olan hem manzarası hem tertemiz havasıyla ziyaretçilerine tazelik ve huzur vadeden, her biri görülmeye değer güzellikteki dağlarımız, her geçen gün daha çok ilgi görmeye ve ziyaretçi çekmeye başladı.

Sizler için bu yazımızda, alternatif bir tatil planı yapmayı düşünenler için Türkiye’nin en keyifli dağ evi lokasyonlarını derledik.

Akdeniz Dağ Evleri

Yazın kavurucu ve bunaltıcı sıcaklarını ardınızda bırakıp serin, ferah bir dünyaya merhaba diyeceğiniz Akdeniz’in yeşil gerdanlığı Toroslar, birbirinden güzel dağ evleriyle dört mevsim misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Geleneksel Türk göçebe kültürünün parçası olan eşsiz yaylaları, dört mevsim ılıman iklimi ve doğasıyla Akdeniz dağ evleri tatili, size huzur, ferahlık ve sağlık vadediyor.

Karadeniz Dağ Evleri

Karadeniz Bölgesi’nde yaşam, büyük ölçüde dağlarda sürüyor. Coğrafi olarak denize paralel sıra dağların teşkil ettiği bölgede yerleşik yaşamın deniz seviyesinden oldukça yüksek kısımlarda olması, bu bölgede diğerlerinden farklı, köklü bir dağ evi kültürü oluşmasına neden oldu.

Bölgede görülebilecek çok fazla yer, ziyaret edilecek çok fazla yayla, mezra ve köy var. Bunlar arasındaysa en popüleri, Pokut Yaylası. Eşsiz bir manzara, birbirinden özel lezzet durakları ve keyifli, romantik konaklama seçenekleriyle Pokut, dağ evi tatili için tercih edebileceğiniz bölgedeki en popüler lokasyon.

Ege Dağ Evleri

Kuzeydeki emsallerinden hem mimari hem de coğrafi olarak oldukça farklı alternatifler sunan Ege bölgesi; taş evleri, uçsuz bucaksız maviliklere bakan manzarası ve yaz – kış ılıman kabul edilebilecek iklimiyle dört mevsim ziyaret etmeye değer dağ evlerine ev sahipliği yapıyor. Özellikle son yıllarda popülerleşen bungalovlarla birlikte dağ evi tatilinin de oldukça zenginleştiği bölgede, İzmir’den Muğla’ya uzanan hat boyunca çok fazla seçenek sizleri bekliyor.

Bolu Dağ Evleri

İstanbul’a çok yakın ancak ruh ve doğa olarak bir o kadar uzak bir cennet olan Bolu’da, dağ evi tatilinin en güzel örneklerini deneyimleyebilirsiniz. Özellikle Abant ve Yedi Göller gibi tabiat parklarına ev sahipliği yapması ve hem Ankara’ya hem de İstanbul’a olan yakın olmasıyla Bolu; Mengen, Mudurnu, Gerede gibi dağ evi tatili alternatifleri de göz önünde bulundurulduğunda dağ evi tatili için tercih edilebilecek en ideal lokasyonlar arasında yer alıyor.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler