20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

En İyi Ücretsiz Bilgisayar Oyunları

KeşfetEn İyi Ücretsiz Bilgisayar Oyunları
Okuma Süresi: 2 dakika


Oyuna kendini kaptırıp saatlerin nasıl geçtiğini fark etmeyen oyun tutkunları için cezbeden PC oyunları hangileri?

Son zamanlarda oyun sektörünün büyüme hızının önüne geçilemiyor. Tarihsel zamanın bir izi olarak kalan pandemi süreci, bilgisayar oyunlarına duyulan ilgiyi ikiye katladı. Bu doğrultuda şirketler yatırımlarını bu sektörde yapmaktan yana kullandılar.

2021’de 176 milyar dolar büyüklüğe ulaşan pazarda, en büyük pay 90 milyar dolar ile mobil oyunları olurken; PC pazarı ise 36 milyar dolar seviyelerinde. Artık her an oynama şansının olduğu mobil oyunlar varken PC oyunlarına hâlâ bu denli rağbet gösterilmesinin nedenlerinden biri e-spor. Diğer bir sebebi ise PC oyunlarına artık ücretsiz ulaşılabiliyor olması. Oyun tutkunları bu süreçte hangi PC oyunlarından kafasını kaldıramıyor bir bakalım.

Neverwinter

Dungeons & Dragons üzerine yaratılmış olan oyun, oynaması ücretsiz bir aksiyon MMORPG oyunu. Neverwinter’da Dungeons & Dragons’ın hareketli dövüşler ve klasik rol yapma gibi aksiyonları var. Neverwinter fantastik bir oyun ve burada şehrin kuşatılmış surlarından, yeraltı dehlizlerine; üstü örtülü sırları ve kayıp hazineleri aranıyor.

War Thunder

War Thunder oynaması ücretsiz oyunlar arasında ayrıca MMO savaş oyunları arasında oldukça ses getiren bir oyun. Oyunun en ilgi çekici taraflarından biri, dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncuyla birlikte operasyonlara dahil olabiliyorsunuz. War Thunder; Windows, Linux, Mac dışında PlayStation 4, PlayStation 5 ve Xbox One, Xbox Series X|S platformlarında oynanabiliyor.

Splitgate: Arena Warfare

Splitgate, hızlı tempolu, çok oyunculu bir nişancı oyunu. Bu bilimkurgu nişancı oyunu, portal mekaniği ile FPS türünü yeni bir boyuta taşıyor ve yüksekten uçan, çok boyutlu savaş sunuyor.

Conqueror’s Blade

Conqueror’s Blade size gerçek bir savaş lordu olma şansı veriyor. 15’e 15 epik kuşatma savaşlarında orta çağ birliklerine komuta etmek, açık dünyada müttefiklerle şehirleri fethetmek veya dünyanın her yerinden oyunculara karşı savaşmak; seçimi yapan sizsiniz.

Forge of Empires

Forge of Empires tarayıcı oyununda kendi şehrinizi kurabilir ve taş devrinden yüzyıllar boyunca tüm tarihi onun bakış açısıyla deneyimleyebilirsiniz. Yeni bir çağın habercisi olan yeni teknolojileri keşfedip eşsiz ve çağdaş binalarla bir iz bırakabiliyorsunuz. Hiçbir yerde eşi olmayan devasa bir metropol kurabiliyorsunuz. Forge of Empires’ta sofistike stratejik kampanyalar ve yetenekli eylemlerle imparatorluğunuzu artırabiliyorsunuz. Kendi dünyanızı yaratın: İmparatorluğunuzu kurun!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler