28.5 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Eski Adıyla ‘’Küçük İstanbul”a Bir Bakalım

KeşfetEski Adıyla ‘’Küçük İstanbul”a Bir Bakalım
Okuma Süresi: < 1 dakika


Ve şimdi karşınızda İstanbul’un kurulduğu yer, eski adıyla Küçük İstanbul’dayız. Şimdiki adıyla ise Kumkapı’dayız. Gece, ışığını gündüzden alır. Fasıl sesi eşliğinde neşeli insanlar, ışıklar… Buyurun bakalım Kumkapı’da neler yaşanıyor?

Her Saat Yaşayan Mekânlar

Kumkapı’daki alt geçitten geçtikten sonra içinizi ısıtacak, eğlenceli, mis kokan o sokağın başında bulursunuz kendinizi. Burası İstanbul’un kurulduğu yer. Küçük İskele diye de adlandırılan Kumkapı, insanların taşıma kumla kıyıyı kapatmaları sonucunda meydana getirilmiş.

 Denizin var olduğu her hikâyenin içinde olduğu gibi, bu bölgenin de ilk yaşayanları balıkçılar. Balıkçılar, hayatlarını sürdürdükleri her alana kendi yaşam tarzlarını ve karakterlerini yansıtırlar ve bu bölgeler zaman içinde paylaşımcı, gecenin gizemine vurgun, eğlenmekten hoşlanan her insanın mekânı olmaya başlar.

 Kumkapı çok fazla milletten insanı ağırlamış bir yer olarak hâlâ herkesin bıraktığı izleri bir nebze de olsa taşımaya devam ediyor.

 Her adımda kulağınıza çalınan müziğin sesi mekânlardaki insanların duygu durumunun bir yansımasından ibarettir ve yakalanan o makam uzun saatler sizi hiç rahatsız etmeden bir ahenk içinde akar adeta. Keyifler bol olsun diye ritim sizi büyüler.

Neden Kumkapı?

Burası eğlenmek ve yiyip içmekten çok öte, insana hayattaki bazı şeylerin ne denli önemli olduğunu hatırlatan bir yerdir aslında. İnsanları yakınlaştıran, birbirlerini tanımalarına vesile olan şeylere sahiptir buralar; beraber olmanın kıymetini, paylaşmanın muazzamlığını barındırır içinde. Bu yalnızca içkinin var oluşundan ibaret değildir, burası birlikte yaşamayı bilmenin adabına olan saygıdandır.

Birlikte yapılan her şey, tek başına yapılan en ufak şeyden daha güzeldir.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler