28.5 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Home Office Çalışanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Hobi – LifestyleHome Office Çalışanlar Nelere Dikkat Etmeli?
Okuma Süresi: < 1 dakika

Evinizde bir ofis ortamı kurmaya başladığınızda iki şeyden birinin olma olasılığı yüksektir. Ofisinizi çalışır duruma getirmek için ihtiyaç duyacağınız şeyi ya hafife alacaksınız ya da fazla gözünüzde büyüteceksiniz. Her iki durumda da kendinizi bir mücadelenin içinde bulabilirsiniz.

Öncelikle ofise çevirmek istediğiniz evinizde neye ihtiyacınız olduğuna bir göz atın ve bir ihtiyaç listesi çıkarın. Kesinlikle sahip olmanız gereken öğeleri işaretleyin ve sonunda eklemek isteyebileceğinizi düşündüğünüz öğeleri daire içine alın.

Masa

İşinizi doğru koordine edebileceğiniz bir masaya ihtiyacınız olacaktır. Yaratıcılığınızı engellememek adına modunuzun düştüğü anda başka bir yere taşınabilir ergonomikliğe sahip olması önemlidir.

İyi Bir Sandalye

Herhangi bir ofisin en önemli bileşenlerinden biridir, bu nedenle iyi bir tane seçmek için zaman ayırın ve özen gösterin. Yine ergonomi ve konfor önemlidir, bu nedenle satın almadan önce sandalyeyi test ettiğinizden emin olun.

Bilgisayar

Evden çalışabilen küçük işletme sahipleri, işlerini bilgisayar olmadan da yapabiliyorlar. Araştırmanızı yapın, böylece özel ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir tane bilgisayar edinin.

Hızlı İnternet

“Dial up” yani çevirmeli ağ günleri geride kaldı, artık çevrimiçi çalışmalar var. Daha verimli bir çalışma çıkarabilmek için internet bağlantısı oldukça önemlidir.

Ofis tasarımınız için satın almayı planladığınız diğer her şey işlevsel bir ofis oluşturmak için gerekli değildir. Bu, aklınızda olan şeyi asla satın almamanız gerektiği anlamına da gelmez; sadece ofis tasarımınızı ve bütçenizi yapmadan önce durup düşünmeniz gerekir.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler