31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

İki Günde Amasra

Gezi – Seyahatİki Günde Amasra
Okuma Süresi: 2 dakika

Türkiye’nin “saklı cenneti” olarak adlandırabileceğimiz kadar güzel ve az bilinen bir lokasyon Amasra. Son yıllarda popülerlik kazansa da hâlâ çok az kişinin bildiği ve ziyaret ettiği, dahası dolu dolu bir hafta sonu geçirebileceğiniz kadar zengin, ve en önemlisi huzur dolu bir doğa harikası olan Amasra’da iki günde neler yapabileceğinizi öğrenmek isterseniz yazımıza göz atabilirsiniz.

Binlerce yıllık güzellik

Osmanlı döneminde “Çeşm-i Cihan” yani “dünyanın gözü” olarak anılan Amasra’nın tarihi binlerce yıl öncesine uzanıyor. Küçük bir liman kasabası olan, Helenistik dönemden bugüne dek Ceneviz, Selçuklu, Bizans, Osmanlı gibi büyük medeniyetlerin yönetiminde yer alan ve her zaman ilgi odağı olan Amasra, aynı zamanda 2015 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alıyor.

Amasra Koylarını ziyaret edin

Amasra, bakir ve dingin koylarıyla ünlü bir kasaba. Karadeniz’in hırçınlığına tezatla dinginliğin adresi olan Amasra koyları arasında en ünlüsü İnkumu Plajı. İnkumu Plajı’na ek olarak Mugada, Direkli Kaya, Güzelcehisar, Akkonak, Felengit Koyu, Avara Köyü, Göçkün Kumsalı, Bozköy Plajı gibi daha birçok koy ve plaj yine sizleri tüm güzelliğiyle bekliyor. Amasra ziyaretinizde tüm bu koyları ziyaret etmeye gayret edip, doğanın dinginliğini ve zarafetini iliklerinize kadar hissetmenizi öneriyoruz.

Her adımda başka güzellik

Yürüyerek gezebileceğiniz kadar derli toplu ve küçük bir kasaba olan Amasra, her adımınızı ayrı bir güzellikle süsleyecek kadar iddialı. Tarihi Kemere Köprüsü’yse, kasabanın görülmeye değer güzelliklerinin başında geliyor. Büyüleyici manzarası bir tarafa, eşsiz mimarisiyle de akıllarda yer edecek olan köprüye ek olarak Amasra Kalesi de yine 3000 yıllık geçmişe sahip güzel kasabanın mutlaka ziyaret edilmesi gereken değerleri arasında yer alıyor. Tüm bunlara ek olarak yüksekçe bir yerden kasabayı izlemek ve gün batımında romantik dakikalar geçirmek de yine Amasra seyahatinizin unutulmaz anlarından biri olacak.
Ek olarak Tavşan Adası, Çekiciler Çarşısı, Bakacak Tepesi, Amasra Feneri, 350 yaşındaki “Ağlayan Ağaç” ve tabii ki Amasra Müzesi de yine görülmesi gereken güzellikler arasında yer alıyor.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler