27.2 C
İstanbul
24 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

Tek Vasıta – Yakın Kamp Alanları

Gezi – SeyahatTek Vasıta – Yakın Kamp Alanları
Okuma Süresi: < 1 dakika

Kamp için doğru yeri seçmek kadar hızlıca ulaşabileceğin, anlık bir kararla organize olup hemen varabileceğin bir yerleri tercih etmek de bir o kadar önemli. Bu yazımızda, bir cuma akşamı karar verip hemen bir araç kiralayıp saatler içinde kendini doğanın kucağına bırakabileceğin, şehre yakın ve göz alıcı kamp lokasyonlarını inceledik.

Ballıkayalar – Kocaeli

Kocaeli’de yer alan Ballıkayalar, aynı zamanda tabiat parkı statüsünde. Bu yönüyle tam bir doğa harikası olan bölgede, yeşilin ve doğanın kalbinde, sessizlik ve huzurla iç içe olabileceğin, İstanbul’a çok yakın bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Acarlar Longozu – Sakarya

İğneada kadar ünlü olmasa da güzelliğiyle İğneada’yı aratmayan Acarlar Longozu, Sakarya ili sınırları içinde yer alıyor. Hem kamp hem de hafta sonu keyifli bir gezi için tercih edilen bölgede kampın yanı sıra longoz ormanlarında tura çıkabilir, civardaki farklı güzellikleri ziyaret edebilir, dolu dolu bir deneyim yaşayabilirsin.

Seferoğlu – Ağva

İstanbul’daki en gözde kamp alanlarından olan Seferoğlu, Ağva merkeze çok yakın bir konumda yer alıyor. Duş ve tuvalet gibi imkânların da yer aldığı, nispeten daha “kolay” bir kamp deneyimi vadeden bölge, yeni başlayanlar için güzel bir start noktası niteliği taşıyor.

Maşukiye – Sapanca

Yakın ve çok alternatifli bir lokasyon olan Maşukiye, Sapanca’nın en gözde kamp ve turistik mekânları arasında yer alıyor. Yalnızca kamp değil bungalovlarda konaklama, ATV safari vb. birçok etkinliğin de yer aldığı bölge, dört mevsim ayrı bir güzelliğe sahip.

Sülüklügöl – Bolu

Biraz daha zorlu ancak kesinlikle keyifli bir alternatif olan Sülüklügöl, Bolu’nun Mudurnu ilçesinde yer alıyor. Tam anlamıyla el değmemiş bir doğa ve eşsiz güzellikte bir göle karşı keyifle kamp yapmak istersen Sülüklügöl’ü mutlaka ziyaret etmelisin.

Siz yeni keşiflere açılırken RentiCar araç kiralama ihtiyaçlarınıza birbirinden farklı opsiyonlarıyla çözüm sunuyor. RentiCar’la Hayatın Tadı Yolda Çıkar!

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler