20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul Havalimanı’na Genel Bir Bakış

Keşfetİstanbul Havalimanı’na Genel Bir Bakış
Okuma Süresi: 2 dakika


1953 yılından 2019 yılına kadar Atatürk Havalimanı, sivil havaalanı olarak hizmet verdi. 6 Nisan 2019 tarihinden bu yana bütün uçuşlar İstanbul Havalimanı’ndan yapılmaya başladı. Artık İstanbul’un ana havaalanı İstanbul Havalimanı oldu. Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un dünyada önemli bir aktarma merkezi olması sebebiyle taleplere yanıt veremez hâle geldi.

İstanbul Havalimanı, tamamı işlevsel hâle getirildiğinde dünyanın en büyük havalimanı olacak. 2025 yılında 120 milyon yolcu kapasitesine sahip olması hedefleniyor. İstanbul Havalimanı hakkında genel bir bilgiye sahip olmak yolculuklarınızın öncesinde, esnasında ve sonrasında sizlere konforlu bir süreç sunmuş olacak.

Buyurun, bilinmesi gereken bilgiler:

76.5 kilometrekarelik bir alan üzerine inşa edilmiştir.

Teknolojik açıdan dünyanın en gelişmiş havalimanlarından biridir. Yolcuların kendilerini daha konforlu hissetmeleri için itinayla tasarlanmıştır. Yolcuların en çok sıkıntı yaşadığı otopark sorununu ortadan kaldıracak büyüklükte 18.000 araç kapasiteli otoparka sahiptir. Ayrıca sadece bir havalimanı değil, alışveriş alanı olarak da yolculara hizmet vermektedir. İstanbul Havalimanı, dünyanın en büyük Duty Free alanına sahiptir. Ulaşım açısından da en rahat olacak şekilde çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devam ediyor.

Havaalanı; Çatalca, Göktürk, Arnavutköy kavşağında, Terkos Gölü’ne yakın bir alana kuruldu. Ayrıca yakın zamanda hedeflenen Yüksek Hızlı Tren, havalimanındaki aktarma istasyonunda bitiş noktası olacak. Bunun yanı sıra İstanbul Havalimanı, metro hattı olarak Gayrettepe’den yapılacak hat ile Yenikapı – Hacıosman metro hattına ulaşım sağlayacak. Yapılacak diğer bir metro hattıyla da Halkalı’ya ulaşmak mümkün olacak.

İstanbul Havalimanı yolcuların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış. Örneğin: Havalimanında kalmayı tercih edenler için YOTEL İstanbul Airport Hotel, müşterilerine konforlu konaklama imkânı sunuyor.

İstanbul Uluslararası Havalimanı’nda aktarma süreniz boyunca geçireceğiniz vakitler can sıkıcı hâle dönüşmüyor çünkü uçağa biniş ve check-in işlemlerine olanak sağlayan ileri teknoloji içeren tesislere, yüksek kaliteli hizmete ve çevre dostu bir işleyişe sahiptir.

  İstanbul Havalimanı’nda park konusunda da endişeniz olmasın çünkü dünyanın en büyük çok katlı otoparkına sahiptir.

  İstanbul’u gezip görmeye de vaktiniz var ise RentiCar araç kiralama hizmetinden yararlanın ve İstanbul’da stressiz yolculukların tadını RentiCar ile çıkarın.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler