20.4 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul’daki En İyi Baklavacılar

Gastroİstanbul’daki En İyi Baklavacılar
Okuma Süresi: 2 dakika

Tadı damağınızda kalacak İstanbul’daki en iyi 5 baklavacı

Baklava, Türk halkının en çok sevdiği tatlıların başında belki de ilk sırasında yer alıyor. Farklı çeşitleriyle damaklarda unutulmaz lezzetler bırakan baklavanınher ne kadar asıl yöresi Doğu ve Güneydoğu Anadolu olsa da İstanbul’da da bu lezzetin iddialı temsilcileri yer alıyor. Bu yazımızda sizler için, şehrin en beğenilen baklavacılarını inceledik.

Köşkeroğlu Baklava

1986 yılında Gaziantepli ustaların İstanbul’a getirdiği bu eşsiz lezzet, Karaköy’de baklava sevenlerin en çok tercih ettiği adreslerden biri. Hem yerli hem de yabancı turistleri ağırlayan Köşkeroğlu baklava, çıtır çıtır baklavaları ile damakta unutulmaz izler bırakıyor. Kare ya da ev dilimi şeklinde servis edilen baklavaların yanında yaz aylarında dondurma da tercih edebilirsiniz.

Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mahallesi, Mumhane Caddesi, No 2/D, Beyoğlu, İstanbul

baklava3

Karaköy Güllüoğlu

İstanbul’un ilk fırınlı baklavacısı olan Karaköy Güllüoğlu, 5 kuşak boyunca baklavayı insanlarla buluşturuyor. Fındıklı, fıstıklı, cevizli, çikolatalı birçok çeşidiyle hizmet sunan mekanda, baklavanın yufkası ve malzemelerin bolluğu da baklavı daha lezzetli kılıyor. Evinizde de bu lezzeti tatmak istiyorsanız paket servis siparişi verebilirsiniz.

Adres: Karaköy, Rıhtım Cad. Katlı Otopark Altı No: 3-4 İstanbul / Türkiye

baklava2

Gaziburma

1984 senesinde Pendik’te iki kardeşin açtığı mekan, seneler içinde birçok misafirini ağırladı. Özellikle fıstıklı baklavası ile herkesin övdüğü baklavacı, zengin baklava çeşitleriyle Pendik başta olmak üzere birçok yerden gelen müşterilerine güzel bir baklava deneyimi sunmaktadır.

Adres: Batı Mahallesi, Dr. Orhan Maltepe Caddesi, No 52/A, Pendik, İstanbul

baklava1

Kaşıbeyaz Baklava

Deniz manzaralı mekanda birbirinden güzel baklava çeşitlerine kim hayır diyebilir ki? Hem manzarasıhem baklavanın lezzeti hem de sunulan hizmet karşısında sürekli gitmek isteyeceğiniz yerlerden biri olacaktır. Havuç dilimi baklavası ise en çok tercih edilen baklava çeşitlerinden biridir. Özellikle dondurma servisi ile bambaşka bir tat ile karşılaşabilirsiniz.

Adres: Nispetiye Mahallesi, Aytar Caddesi, No 31/C, Beşiktaş, İstanbul

baklava5

Dedeoğlu Baklava

1957’de hizmet vermeye başlayan Dedeoğlu baklava, babadan oğula devam eden işletme tarzıyla yıllardır İstanbul halkına güzel ve lezzetli baklavalar sunmaktadır. Fıstıklı ve cevizli baklavalarının müdavimlerinin olduğunu da belirtmekte fayda var.

Adres: Meşrutiyet Mahallesi, Vali Konağı Caddesi, Hacı Mansur Sokak, No 1/3, Şişli, İstanbul

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler