31.8 C
İstanbul
23 Temmuz 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbul’daki En İyi Bisiklet Rotaları

Hobi – Lifestyleİstanbul’daki En İyi Bisiklet Rotaları
Okuma Süresi: 3 dakika

Bir saatten az mesafedeki en keyifli bisiklet parkurları

Büyük şehirlerde bisikletle dolaşmak oldukça ekonomik, keyifli ve çevre dostu bir aktivite. Birçok medeni ülkede, her kesimden insan için standart bir ulaşım aracı olan bisiklet, bizdeyse maalesef çok kısıtlı bir kitle tarafından tercih ediliyor ve her an, her yere bisikletle gitmek, maalesef mümkün olmuyor. Ancak yine de İstanbul, iki tekerle keyif yapmak için birçok güzellik vadediyor.

Bisikletinizi bagaja atıp, şehrin her yerinden bir saatten kısa sürede ulaşabileceğiniz en güzel bisiklet parkurlarını sizler için derledik.

Caddebostan Sahili

Caddebostan

Bisiklet severlerin en çok tercih ettiği rotalardan olan Caddebostan sahili yaklaşık 5 km’lik parkuruyla, deniz manzarası ve yeşilliğiyle keyifli bir yolculuk vaadediyor. Yorulduğunuzda yeşillere çekip piknik yapma imkanı da bir diğer artısı.

Florya Sahili

Florya

6 km’ye uzanan bisiklet parkuru ve bisiklet kiralama imkanıyla son yıllarda oldukça revaçta olan Florya – Yeşilköy sahili, yeşillikleriyle de dinlenme imkanı sunuyor. Bölge, aynı zamanda bisiklet kiralayabileceğiniz farklı alternatifleri de barındırıyor.

Belgrad Ormanı

Belgrad Yol

Şehirden uzaklaşıp doğayla iç içe pedal çevirmek isterseniz Belgrad Ormanı’nı tercih edebilirsiniz. Temiz havası ve tatlı engebeli yollarıyla 20 km uzunluğunda sürüş keyfi yaşayabileceğiniz ormanda daha düz bir rota olan 5 km’lik bir parkur alternatifi daha bulunuyor.

Beşiktaş – Sarıyer Sahili

Cadde-1

Yaklaşık 26 km’lik güzergaha sahip bisiklet yolu için dünyanın en güzel manzaralı yollarından biri desek abartmış olmayız. Avrupa kıtasında bisiklet sürüp Asya kıtasını izlemek, boğazın güzel manzarasıyla birlikte olta balıkçılarının yanından süzülerek iki köprü arasında rota çizmek gerçekten benzersiz bir deneyim.

Polonezköy

Polonezköy

Şehirden biraz uzaklaşıp engebeli bisiklet parkurlarında bisiklet sürmek istiyorsanız Polonezköy tam size uygun bir yer. 5 km uzunluğundaki engebeli bisiklet parkurlarının yanı sıra orman içinde de sürüş yapabileceğiniz alternatif parkurlar da bulunuyor.

Aydos

Aydos

Aydos, şehirden uzaklaşmak isteyenlerin kaçış yapabileceği en iyi rotalardan biri. Arazisi nedeniyle daha çok dağ bisikletine uygun olan Ados, tertemiz havası ve uzun parkuruyla en çok keyif alabileceğiniz yerlerden biri olacaktır.

Korular

Koru

Şehirden fazla uzaklaşmadan temiz havada, yeşillikler içinde bisiklet sürmek istiyorsanız; Beykoz Korusu, Hidiv Kasrı, Emirgan Korusu, Yıldız Korusu gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz. Yorulduğunuzda koru içindeki kafelerde de yorgunluk kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler