18.3 C
İstanbul
23 Nisan 2024
Renticar Araç Kiralama

İstanbullular için Ekim Ayı Tiyatro Önerileri

Hobi – Lifestyleİstanbullular için Ekim Ayı Tiyatro Önerileri
Okuma Süresi: 2 dakika

İstanbul’da yapılacak etkinlikler hiç bitmez ama ekim ayı özellikle dolu dolu!

Konserler, festivaller, sahne, meditasyon ve spor etkinlikleri sayesinde İstanbul’un hemen hemen her yerinde sosyalleşme, deşarj olma ve dinlenme hâli mümkün. Bu ay tiyatro severler için sahne etkinliklerinden bizi heyecanlandıran bazı oyunları derledik.

Mahşer-i Cümbüş

Türkiye’de Modern Doğaçlama Tiyatro’nun öncüsü olan Mahşer-i Cümbüş, doğaçlama tiyatronun gösteri biçimlerinden biri olan “Tiyatro Sporu”nu Türkiye’de ilk defa seyirci ile buluşturmaya devam ediyor. Her oyunda seyircilerin içinden 2 kişi sahneye alınıyor ve 2 skeç boyunca seyircilerin de oynamasına yer veriliyor. Kim bilir, bir sonraki sahneye çıkan da siz olabilirsiniz. 😊

Bir Delinin Hatıra Defteri

Nikolay Gogol’un en sevilen eserlerinden biri olan Bir Delinin Hatıra Defteri, 1965 yılında tiyatro sahnesine uyarlanmış ve Türkiye’de ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oynanmıştı. 

Bir şizofrenin iç dünyasının ve hatıra defterine yazdığı olayların anlatıldığı “Bir Delinin Hatıra Defteri” oyununu bir de Metin Zakoğlu yorumuyla izlemek için siz de yerinizi alın.

Hangisi Karısı?

Londra’da taksi şoförü olan John’un birbirinden farklı iki hayatı vardır. Çok sıkı bir zaman programı yaparak iki ayrı hayatını da hiç şüphe çekmeden devam ettiren John, bir akşam yaşlı bir kadını hırsızlardan kurtarmak isterken gözünü hastanede açar ve olaylar gelişir.

Sır

İçimizde biriktirdiğimiz tüm sırlar ve tüm duygular hiç beklemediğimiz bir anda açığa çıkarsa ne olur? Hiçbir şey olmamış gibi hayatımıza devam edebilir miyiz? Durumu düzeltebilir miyiz?

Tüm bu sorulara sürükleyici bir hikâye ile cevap veren “Sır” oyununu mutlaka izlemelisiniz.

Ağaçlar Ayakta Ölür

Çocuklarını bir uçak kazasında kaybetmiş olan bir ailenin en önemli ve tek varlığı torunlarıdır. Aile geleneklerine bağlı olan dede, hırsızlık yaparken yakaladığı torunu ile sorun yaşar ve bağlarını kopartır. Tiyatro sahnelerinde görmeyi özlediğimiz Nevra Serezli’nin başrolünü üstlendiği “Ağaçlar Ayakta Ölür” oyununu çeşitli mekânlarda izleyebilirsiniz.

Tabii ki çocukları da unutmadık!

Charlie’nin Çikolata Fabrikasında

Dünyanın en ünlü çikolatacısı ve büyük bir çikolata fabrikası sahibi olan Willy Wonka, dünyadaki tüm Wonka çikolatalarının sadece beş tanesine Altın Bilet koyar. Biletleri bulan bu beş çocuğa daha önce kimsenin görmediği fabrikasını gezdirecektir. Düzenlediği bu yarışmada birinci olan çocuğa da kimsenin bilmediği büyük bir ödül verecektir. Diğer çocuklar biletleri bulmak için tüm yolları denerken Charlie tamamen şans eseri bileti bulur ve sonrasında macera başlar. Çocuklarınızın hem eğleneceği hem de öğreneceği oyunda, aile bağlarının gücüne ve Bay Wonka’nın danslarına şahit olacaksınız.

Okumanızı Öneririz
En Son Yüklenenler